Hraní s #stablediffusion: Robotická série. Prostě nic než roboti

“Robot přišel do baru a ..” a taky robotické děvky před bordelem. Mohou roboti hrát lední hokej? Malá odbočka, tvorba reels (z posloupnosti fotek)? Budou roboti v budoucnu mít vlastní náboženství? A kupa dalších nápadů. Včetně pár z DALL-E pro srovnání

🤖 Exkurze do světa robotů

Vyráběl jsem si otvírákový obrázek pro nedělní Old School Střípky a vsadil jsem na roboty, inspirován Elonem Muskem. A vyvíjí se z toho docela zajímavá série.

Humanoid robot from Elon Musk on stage, details, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art

“Humanoid robot and Elon Musk walking on stage, cyberpunk, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art” a byť tam asi tedy ten Elon Musk nikde není, tak to rozhodně není vada.

No, znáte ty vtipy “Robot přišel do baru a ..”? Tak “Humanoid robot walks into a pub, cyberpunk, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art” a řekl bych, že je to božské.

Mohou roboti hrát lední hokej? Evidentně ano! “Humanoid robot playing ice hockey, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art”

Humanoid robot presenting dolce gabbana woman clothes on large lit stage, crowds of people watching, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art” ukazuje, že AI umí malovat davy, ale tohle je spíš ukázka kudy ne.

Byť i bez těch davů to asi není až tak ideální, nicméně lepší. “Humanoid robot presenting dolce gabbana woman clothes on large lit stage, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art

Než modeling, to asi lépe venčit psy. V Londýně. “Humanoid robot taking dog for walk in london, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art“.

📼 Malá odbočka, tvorba reels (z posloupnosti fotek)?

Jo pro Reels se dá generovat 576×1024 /bez upscalingu/ ale to trpí na zdvojování, takže 256×448 a 4x upscaling. Ten ale není až tak ideální, je to moc kostrbaté, takže těžko říct. Ještě se dá zkusit 384×704 – tam není zdvojování. Připomenu, že reels jsou 1080×1920 – takže nejbližší by tomu bylo 1024×2048 (což nedám, na to už mi nestačí paměť) .. pak 900×1600 – nejbližší tedy 896×1536 – což má GPU dá, ale čtyři fotky trvají skoro 15 minut – ale jsme opět tam, kde se projevují množení. Enormně 🙂

🤖 Zpět k robotům. A ping-pongu

“Humanoid robots playing table tennis at kilimanjaro, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art” a je to tak, roboti mohou hrát ping-pong 🙂

Potřebují roboti cvičit? Obzvlášť ráno? “Humanoid robots doing morning excercises at los angeles yard, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art” se moc nevyvedlo. “Humanoid robots doing morning exercise in the park, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art” už perfektně.

Svatba robotů? V gotické katedrále? You wish. “Humanoid robots marriage in large gothic cathedral, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art

Budou roboti v budoucnu mít vlastní náboženství? Vlastního Boha? Podle “Humanoid robotsrobots pray to God of Data at the altar, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art” zcela jistě.

Je dost jisté, že roboti budou vařit. Pro nás, pro lidi, tedy než nás vyhubí. Palačinky, byť tady to moc na palačinky nevypadá. Ale je to povedené. “Humanoid robot cooking pancakes for his human family, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art

Malí robůtci v mateřské školce s lidskou učitelkou, protože kdo by přece pečoval o děti robotů. Tohle bylo hodně komplikované, AI se tam nedaří dostat toho člověka, takže to co vidíte je výsledek zkoušení dobré desítky zadání. Jeden z mnoha pro představu: “Woman human teacher with little robots in kindergarten, red carpet, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art”. Nakonec přidávám to co vyšlo z té kupy nejlépe.

Chodí roboti na ryby? Evidentně ano! Jen nevím, jsou ty ryby živé nebo taky robotické? “Humanoid robot fishing at city bay, winter, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art”

Roboti baleťáci. Jasně, i tady bude jasné jejich uplatnění. Ale i tady jde o výběr z více generování a navíc i mírná změna promtpu. Podtržené přidáno v průběhu zkoušení. “humanoid robots dancing ballet in theatre, bright light, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art

A protože už jsem dlouho neukazoval srovnání, tak tady totéž od DALL-E.

V nějakém jiném Hraní jsem zkoušel kočku, protože jsem ráno fotil #sisithecat. A samozřejmě došel i k robotické kočce. “robotic cat” to nějak neumí, ale “robo cat” už vypadá použitelně. Ale i tady už to chce generovat víc než čtyři, dost jich je nepovedených. A jsou tam spíš roboti s klasickou kočkou, než robokočka. “robocat, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art”

Robotický nevěstinec? Je až překvapivé, jak dost výstižně to AI dokázala vyobrazit. “Robotic whores stand outside the entrance of a brothel , sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art”. Mimochodem, DALL-E tohle odmítne vytvořit, odporuje to “podmínkámL.

A scale 7

Ale ještě jednou už generované jen, si to dáme od DALL-E: No, znáte ty vtipy “Robot přišel do baru a ..”? Tak “Humanoid robot walks into a pub, cyberpunk, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art” je jiné než od Stable Diffusion. A máte to jiné kouzlo.

Další příspěvky na téma Stable Diffusion