Hrátky s DALL E 3 v ChatGPT: DALL E 3 pro Ecoistu. Ilustračka pro #tyden. Custom GPT. A nějaké ty další ilustračky

Používám DALL E 3 pro Ecoistu

No, musím říct, že ilustračka k tomuto článku se mimořádně vyvedla 😻 A jasně že to nebyla první varianta, kterou jsem si od DALL E 3 nechal udělat. Některé další pod vítěznou. Na Ecoista.cz jsme ze Stable Diffusion přešli na DALL E 3. A je to dobrá volba.

Překvapivé výsledky

Při hledání ilustračky pro něco u klienta se objevily tyhle dvě fascinující věci. Občas prostě AI generuje totální scifi.

Ilustračka pro #tyden

Někdy je méně více. Protože když chcete “Need wide illustration photography for this: Omegle is no more. Apple refuses to submit to the DMA. The US spied on Merkel and other Europeans. AI Pin by Humane is here. ChatGPT has 100 million weekly users. Fee-based Facebook takes more than it gives.” tak jsou výsledky sice zajímavé, ale ne moc použitelné.

Chcete-li ale jenom “Omegle is no more. Fee-based Facebook takes more than it gives.”, tak dostanete řadu velmi pěkných věcí.

A ještě lépe s prosbou o satiru, ironii.

Custom GPT

Vydal jsem se zkoumat vlastní GPT a také (pochopitelně) k tomu psát tip na 365tipů. Vznikla například Dan’s Photo Pro Guide která nastavuje pravidla pro tvorbu fotek na šířku. Používá k tomu upravené Custom Instructions popsané v Custom Instructions pro zásadní proměnu promptů i výstupů (11). A tady je pár kousků co jsem zkoušel jak vyjdou

Kompletní návod v Jak na vlastní GPT (Custom GPT) v ChatGPT.

A nějaké ty další ilustračky

Různorodé, bez bližšího určení.

TIP: SERIÁL s návodem pro DALL E 3 co má hodně dílů, které můžete snadno najít přes štítek DALL E 3 na 365tipech. Je toho přes 30 tisíc znaků, takže rovnou i prosba. Pokud vám pomohl, zvažte prosím přispět na 365 tipů. Můžete přímo na účet (č. účtu 331049001/5500 spec. symbol 365). nebo předplatným newsletteru na 365tipu.substack.com.

Další tipy o ChatGPT

Hrátky s DALL E 3 v ChatGPT: Pradávní obři

Polovice přišla z Facebooku s takovou tou klasicky fake fotomontáží jak někde v Jižní Americe našli kosti pradávných obrů. Tak jsem si s tím chvíli hrál i v DALL E 3. A tady…