Hraní s #stablediffusion: Kočky Stable Diffusion moc neumí. Handheld konzoli možná i ano

Nebude ale chybět #sisithecat, protože skutečná kočka je prostě skutečná kočka. Na herní konzoli poznáme, že někdy méně znamená více. Návrat k portrétům a zjistíme, zda změna barvy vlasů podá stejné děvče. A dorazí i DALL-E pro srovnání.

😾 S kočkami je v AI problém

Když chcete slušnou kočku, tak většinou to chce vyfotit #sisithecast. AI totiž kočky moc neumí. Zdvojuje, dělá mutanty, mají víc nohou a tak podobně 🙂 Musíte jít na nějakém menší rozměry. “stray cat sitting at corner of bed in bedroom, depth of field, award winning photo, colors, 100mm, sharp, high res”

Klasicky je lepší si vzít na pomoc víc scifi … Jen tu robotickou kočku to nenakreslilo, ale jinak dost povedené. “robotic cat sitting at corner of bed in bedroom, depth of field, award winning photo, colors, high res, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art”

DALL-E tohle mimochodem dokáže vygenerovat v použitelnější podobě.

Včetně té robotické.

🕹 Chtěl jsem herní konzoli …

… ale dostal jsem něco zcela neuchopitelného. “Futuristic iphone like handheld gaming console, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art”

Pak jsem z toho tedy vyhodil ty dva pány … “Futuristic iphone like handheld gaming console, sharp focus, illustration, trending artstation, pixiv, digital art”

A neuškodí ještě očesávat. “Futuristic iphone like handheld gaming console , sharp focus, illustration, digital art”

🚙 Pojďme od robotů k autům

A prompt jsem ukradl na Lexice. “Detailed intricate digital illustration by greg rutkowski and artgerm and wlop and sanford robinson gifford ; cyberpunk futuristic vehicle, glowing headlights ; 1 3 mm film, wide angle arri alfa anamorphic lens ; sharp focus, soft evening lighting, trending on artstation 4 k”

Nějak tam nevyšla ta cesta v horách, ale jinak je to skvělé. “Detailed intricate digital illustration by greg rutkowski and artgerm and wlop and sanford robinson gifford ; cyberpunk futuristic vehicles racing on moountain road, 1 3 mm film, wide angle arri alfa anamorphic lens ; sharp focus, soft evening lighting, trending on artstation 4 k”

👩 Pojďme zpět k portrétům

Respektive k tomu, jestli AI dokáže měnit u téhož zadání jenom emoce. “A gorgeous female with long blonde hair in the style of stefan kostic, realistic, full body shot, wide angle, sharp focus, 8 k high definition, insanely detailed, intricate, elegant, art by stanley lau and artgerm, floating embers”. Jen tedy musíme jít do čtverce 🙂 I když, dvojčata není tak špatný nápad.

Takže zůstaneme u těch posledních dvojčat. A “smiling“, “crying”, “curious”, “sad”. Velmi snadno zjistíte, že přidání jednoho slova nedá stejný výsledek jako bez něj. A změna také ne. Takže nečekejte, že se vám AI (při stejném seed a všem ostatním) bude “držet”.

A “crying” nic moc, tedy. “Curious” těžko říct.

A “sad” možná trochu lepší..

A zůstaňme u “sad” a pojďme měnit barvu vlasů. “red”, “black”, “gray” a “brown”. A vůbec se nedivte, že se to vůbec nedrží původní podoby. A ano, seed zůstává. U “brown” to navíc nejsou dvojčata.

Zvládne to DALL-E lépe? Pojďme na brown

Dost divočina, co? Uvidíme jak dopadne red

Sakra rozdíl.

Další příspěvky na téma Stable Diffusion