Hraní s #stablediffusion: Šilenosti. Ale fakt. Krásné.

Ale vlastně všechno cyberpunk. Ryby. Zábavná park. Věž. Maják. Umí to malovat to Wowko? AI má problémy s obličeji – Emma Watson, Emma Stone a Jaina Proudmore.

🤪 Šilenosti. Ale fakt.

Chtěl jsem cyberpunk fish, ale ono to dost kreslí něco jiného. A ty výtvory jsou fakt šílené. Od plného “cyberpunk fish, intricate, elegant, highly detailed, centered, digital painting, artstation, concept art, smooth, sharp focus, illustration, artgerm, tomasz alen kopera, peter mohrbacher, donato giancola, joseph christian leyendecker, wlop, boris vallejo” až po “cyberpunk fish, intricate, elegant, highly detailed, digital painting, artstation, concept art, smooth, sharp focus, illustration, artgerm”. Kde to stejně nenjí ryba.

Původně jsem si mysle, že ty rybo-lidi má na svědomí někdo z těch umělců. A vlastně ano, protože až “cyberpunk fish, intricate, elegant, highly detailed, digital painting, artstation, concept art, smooth, sharp focus, illustration” se dostalo k rybám.

Ale chce to očesat ještě víc: cyberpunk fish, intricate, highly detailed, digital painting, concept art, smooth, sharp focus, illustration

A taky pak tu rybu můžete vyměnit třeba za “tree” 🙂 Ale zajímavé je, že “squirrel” moc kyberpunkový nedopadne. Dávat nebudu, můžete si zkusit sami.

🎢 Kyberpunkový zábavní park

S dost obyč promptem “cyberpunk amusement park, intricate, highly detailed, digital painting, concept art, smooth, sharp focus, illustration” v pár rozměrech a provedeních.

Na šířku.

Na výšku

Zpět k čtverci. Inference 100.

A Guidance 29. U té víme, že se to s velikostí nemá přehánět.

🗼 Cyberpunková věž a maják

🧝‍♀️ Umí to malovat to Wowko?

Kdysi dávno jsem zkoušel malovat nějaké ty věcí z WOWka a moc to nedopadlo. Tak proč to nezkusit znovu. S “Distant Hills and Rushing Valleys. Quiet Mists and Warm Skies. Gates of Ironforge in distance. World of Warcraft style, game, 4K” kde se ta Ironforge tedy nějak ne a ne objevit, Ale styl to má dost dobrý. Nic moc lepšího se z toho ale fakt dostat nedá, v Lexica je dost WOWka, ale ne v té současné podobě, spíš v těch starších.

👀 AI má problémy s obličeji

.. tedy Stable Diffusion určitě. Dá se to trochu řešit pomoci GFPGAN a občas to dokáže divy. Nebo se tomu dá pomoci tím, že v zadání si řeknete o “něčí” konkrétní obličej. Osobnosti, herci, herečky. Ale ani tam není zaručeno, že to dopadne. Viz třeba “Portrait bust of emma stone having a picnic with tom holland, solemn expression, faded color film, russian cinema, tarkovsky, kodachrome, old cabin, next to window, heavy forest outside, long brown hair, old clothing, heavy fog, hudson river school, 4 k, dramatic lighting, greg rutkowski

Jeden povedený obličej, tři marné. Co třeba “Emma watson as magic healer goddess, long hair, white and pink cloth, lake in the forest, d&d, shiny background, intricate, elegant, highly detailed, digital painting, artstation, concept art, smooth, sharp focus, illustration, artgerm, bouguereau“?

Nic moc, co? Ona je to klasický RNG (náhodné číslo) loterie. Některé vyjdou, některé ne. Můžete zkusit pomoci navýšení guidance. Ale i tam je to stále věc náhody.

Dopadne to lépe, když zvolíte “pohádkovou postavu? “Jaina proudmoore, ambient lighting, 4k, alphonse mucha, lois van baarle, ilya kuvshinov, rossdraws, artstation” … asi by se dalo říci že ano, ale pozor na RNG. A bacha na kozy.

Další příspěvky na téma Stable Diffusion