Krypto je ponzi. A pak to Ivo smazal ~ Old school střípky ~ 18. – 25. listopadu

Kim Dot Com. Jednou idiot, pořád idiot. Ano, lidská blbost JE nekonečná. Geniální matematik se přepočítal. Babiš pomáhá ruským a čínským zájmům. Krásně se ten #mastodon rozjíždí. Přiznání: Už od malinka mám respekt před papiňákem.

25. listopadu

🤦‍♂️ Kim Dot Com. Jednou idiot, pořád idiot.

🤦‍♂️ Ano, lidská blbost JE nekonečná. V tomto případě se blbosti násobí, protože se zcela jistě najdou blbci, kteří mu opravdu pošlou peníze. Které on vzápětí prošustruje nebo s nimi zaplatí dluhy, které nemá z čeho splácet.

☺ Geniální matematik 🙂 Karel Janeček měl přes 71 tisíc podpisů. Chybovost byla přes 33 a 32 %, po odpisu má 48 090 a nesplnil podmínku.

⚡ Posledně Ivo tweetnul, že krypto je stejně ponzi schéma a pak se na něj sesypala půlka twitteru. Tak to radši smáznul. Teď to už je opatrnější, ale pořád to popisuje totéž 🙂

🤦‍♂️ Tady Karel utrácí miliony za kraviny, místo aby rodinné farmě pomohl. Nebuďte jako Karel.

24. listopadu

⚡ Mají nám tu v #hrdlorezy vypnout proud v době 08:00-16:00 a “na dobu nezbytně nutnou a hned poté bude dodávka obnovena”. Když to takhle napsali posledně tak to nešlo tuším 13 nebo 14 hodin. Tak s napětím čekám kdy to vypnou 🙂

23. listopadu

📶 Mé roky oblíbené téma toho jak mobilní operátoři potřebovali signál jinde a odklonilo BTS a vůbec jim nevadí že kupa lidí v #solopisky žádný signál nemá. A to je to skoro Praha

22. listopadu

📼 Jestli mě na YouTube něco sere je jak odstranili jasné datum zveřejnění. Takže já už fakt nevím, ale tohle asi JE čerstvý trailer. A je to boží trailer.

🍐 Dal jsem si hrušku a v hlavě zaznělo …

🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

💡 To je vlastně zvláštní otázka. Každý si může vytvořit web 🙂 takže to u Mastodonu vyjde na stejno. Twitter není prověřen vůbec. Bezpečnostních incidentů měl záplavu a fake účtů mraky. Mastodon potkají záplavy bezpečnostních chyb, hacků, útoků, selhání. Internet je veřejný prostor

😡 Babiš pomáhá ruským a čínským zájmům, tvrdí analýza. Hůře dopadl jen Vondráček a SPD

👓 Ne, nezdá se vám to, řekl bych . Twitter na webu zvětšil velikost ikonek a řada věci má výraznější barvy, na dalších místech je písmo v “bold” provedení, mnohdy a ž absurdně silném či velkém.

21. listopadu

🤦‍♂️ Muž chtěl jezevčíka, dal za něj 100 tisíc. Peníze skončily v Kamerunu a psa nemá … klasický příběh, kdy lidská blbost JE nekonečná. A když už jsme u absurdností dne tak:

* Došel mi sprchový gel, volal muž na linku 158. Hrozí mu vysoká pokuta

* Centrum pro uprchlíky na Hradě? Proč ne, říká žena kandidáta Karla Janečka

📈 Kdyby vás čistě prakticky zajímalo kolik sledujících/přátel vidí vaše příspěvky na Facebooku tak. Mám přes 3 500 sledujících (v tom jsou i přátelé). Většina příspěvku má dosah tak okolo 150. Dosah okolo čtyř procent. No není to bomba?

20. listopadu

📈 1039 sledujících. Ne, takhle rychlý růst jsem nečekal ani omylem.

🥐 Druhá dávka domácích rohlíkú. Mají chuť. Vydrží měkké až týden. A vyjdou možná i o fous levněji než z obchodu ♥

😎 Jako nechci nic říkat, ale to že se fotbal hraje v zemi která má jméno shodné ser střevní a žaludeční obtíží je vlastně docela prdelní.

💡 K rozmachu #mastodon vs. veřejná správa. Než zakládat “vládní” účty kdesi na některém serveru už tu dávno měla být mastodon.gov.cz (prostě na gov.cz) instance a tam postupně vznikat všechny účty. Jakékoliv jiné řešení je špatně.

🤦‍♂️ Ano, lidská blbost JE nekonečná.

😡 Že není skupina influencerů a politiků, která se etablovala při zlehčování Covidu a opatření proti jeho šíření, proruská? Rajchl? Vrabel? Peková? Ale jistě, že jsou to ruští kolaboranti.

😡 Ne Trump nemá účet zpátky, ale možná ho zpátky mít bude. Jen tedy Trump ho už nechce a Musk si může vše zase vymyslet jinak. Ale Novinky klasicky píší blbosti. Ještě brzy ráno, před sedmou, nebyl zpět, ale teď v neděli 20. listopadu před desátou dopoledne už je. @realdonaldtrump. Můžeme se vrátit k diskuzím, zda bylo správné mu dát ban nebo zda bylo lepší řešení. Třeba to, že by ho Twitter přestal ukazovat. Jinak Bob Marvan píše, že ho viděl už někdy v 2:19, já ho v sedm neviděl. Těžko říct co se v tom Twitteru děje.

19. listopadu

😡 Přiznání. Na Spotify aktuálně nesnáším reklamu na Tréééééééééényrkárna cz. Jsem si jist, že si u nich nikdy nic nekoupím.

😎 Elon Musk sedící v přineseném umyvadle toužebně očekává, že na jeho tři e-maily dorazí alespoň jeden člověk co umí alespoň trochu programovat. #ai #stablediffusion

Sněžení komplikovalo hromadnou dopravu v Praze, v kopci se zasekly autobusy … je to dobré, svět je stále tam kde vždy. Jako každý rok se i při minimálním sněhu autobusy zaseknou v kopcích.

😡 Vedlejší efekt Muska je několikanásobné zvýšení spamu v DM i přes odpovědi.

👉 Krásně se ten #mastodon rozjíždí. Tak já jen připomenu že některé z mých věcí mají vlastní, abyste je mohli sledovat dle chutí a já s tím neza***al osobní účet 🙂

@kolotipy@mas.to
@365tipu@mastodonczech.cz
@rychlofky@mastodonczech.cz

Plní se to automagicky přes Twitter a občas tam koukám, jestli někdo něco píše.

❄ tradice velí ukázat první #snih

18. listopadu

❄ Jo a v Praze máme tak dva milimetry čehosi bílého. Aspoň tedy na Žižkově odkud poslala fotku dcera: A to znamená, že můžete očekávat kalamitu

🤦‍♂️ Zatímco Musk vyházel značnou část zaměstnanců a další značná část toho zbytku odešla, protože “dostali na vybranou” tak #mastodon zažívá ještě větší příliv uživatelů než když Musk do Twitteru přinesl umyvadlo. No a Musk? Ten začal posílat zoufalé maily, že hledá programátory

😡Jo, s těmi bychom prý měli vést #dialog

🌧 Nová předpověď: Až minus 12 stupňů a až 15 cm sněhu #tiitulky … To jako že fakt? Nebo už noviny v zoufale snaze strašit používají už i počasí?

🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

🍲 Přiznání: Už od malinka mám respekt před papiňákem. A nikdy v životě bych v tom nic nevařil. Té divné věci nevěřím ani že je kulatá.

💡 Párkrát jsem narazil na argument, že na #mastodon si lidi jen založili účty a nic dál, že je mají prázdné. Ano, to je přirozené. Říká se, že 80 % účtů se jen veze, jen (i občas) něco sledují. 20 % je aktivní. Především lajkují, občas něco retweetnou a okomentují. A pak jsou teprve lidí co dělají to, že sociální sítě mají obsah. Něco tam dávají. Takže asi tak

🤦‍♂️ Lidé ze všech krajů se mají mít stejně dobře, slíbila Nerudová ke kandidatuře … jak mám volit někoho, kdo nejspíš netuší na jaký úřad kandiduje?

🤦‍♂️ Pátek přinesl hodně zvláštní dění v kancelářích Twitteru. Zavřeno až do 21. listopadu, zaměstnancům znemožněn přístup. Takže až Twitter přestane fungovat, tak víme proč