Hraní s #stablediffusion: Strom uprostřed ničeho a Jak dostat prompt z obrázku

Balóny tomu jdou. Vláčky taky, ale to už víme. Můžete se naučit i něco nového, weight. Ilustrrativní TikToker, YouTuber, Influencer, Podcaster. Mapy a robo kočka.

🌲 Strom uprostřed ničeho

… ale asi nejenom ten. Nejspíš toho bude víc. Teď každopádně “thousand years old tree in middle of nowhere. cinematic shot, extremely high detail, photo realistic, cinematic lighting, post processed, artstation, matte painting, digital painting, art by greg rutkowski

Malá změna, “thousand years old tree in desert“. S tím že už víme, že s pouští či pustinami to moc AI neumí. Ale tady t vychází překvapivě dobře.

“on island in middle of lake”. U předchozích se povedly na první dobrou, tady jsem musel vytvořit víc a vybrat.

🎈 Balón!

#stablediffusion neumí malovat vzducholodě, dvouplošníky, má problémy s letadly vůbec. Ale překvapivě, horkovzdušné balony, to jí jde. “bunch of hot air balloons flying near fuji mountain. cinematic shot, extremely high detail, photo realistic, cinematic lighting, post processed, artstation, matte painting, digital painting, art by greg rutkowski

Samozřejmě, Mount Fuji to umí podstatně lépe než pražský Karlův most.

🚄 Vláčky

… jo, ty AI umí. Ale musí být futuristické. “cyberpunk train at village train station. andreas rocha and greg rutkowski, trending on artstation, unreal engine, 8 k hd wallpaperjpeg artifact, blur, artfact”

A dokonce bohatě stačí jen základní prompt.

cyberpunk train at railroad crossing in country side, andreas rocha and greg rutkowski, trending on artstation, unreal engine, 8 k hd wallpaperjpeg artifact, blur, artfact” nějak zcela vynechává ten železniční přejezd i venkov.

cyberpunk train, snowy mountais, autumn weather, andreas rocha and greg rutkowski, trending on artstation, unreal engine, 8 k hd wallpaperjpeg artifact, blur, artfact

cyberpunk train, mountais, autumn, andreas rocha and greg rutkowski, trending on artstation, unreal engine, 8 k hd wallpaperjpeg artifact, blur, artfact

A už toho nechám, poslední “cyberpunk train, city, train station, people waiting, painted by simon stalenhag, 8K”

🧮 Něco nového, weight

Prompt Weighting umožňuje nastavit “sílu” jednotlivých “slov” v promptu. Uvádějí se jako :váha (číslo, čím větší, tím větší váha). “Autumn scenery highly detailed, fog:100, sun shining

Autumn:100 scenery highly detailed, fog, sun shining” (a zůstaneme na stejném seed, což stejně moc platné nebude)

Autumn scenery highly detailed, fog, sun:100 shining” kde je dost dobře vidět, že na slunci je opravdu důraz.

Skutečnost je ta, že čísla jsou desetinná a znamenají procenta, takže pokud jich uvedete víc, tak výsledný součet by měl dát jedničku.

🤳 Jak dostat prompt z obrázku

Tohle je častá otázka, zda existuje “něco” co by z existujícího obrázku dokázalo vytvořit zadání pro AI. A ono existuje – třeba www.latentspace.dev. Jen musíte počítat s tím, že ne vždy to vyjde. Ale třeba u téhle fotky to alespoň dá skvěle vizuální styl s hned prvním návrhem “sky anton fadeev asher brown durand 8 k resolution“.

A u této rusovlásky to dá mnoho možností. Jedna z nich “gorgeous ultrarealistic redhead moldavian schoolgirl” samozřejmě nevede k ničemu podobnému. Ne vždy to prostě jde použít.

📹 TikToker, YouTuber, Influencer, Podcaster

Přesně jen to jedno slova a k tomu “digital illustration”. Protože bez toho to dává dost nepoužitelné věc. A takto dost zábavné. Takže začínáme s YouTuber

Influencer

TikToker

Podcaster

Zná #stablediffusion české osobnosti? @cermak a @LudekStanek ne. @jindrichsidlo taky ne. Václava Havla ano, ale ne dobře. O Václava Klause asi někde zavadila, ale nedává to. Totéž s Milošem zemanem. Ale že nezná ani Helenku Vondráčkovou??

Toho Miloše samozřejmě přebíjí jiný https://lexica.art/?q=milos+cermak stejně jako u Luďka https://lexica.art/?q=ludek+stanek. Václav Havel: https://lexica.art/?q=v%C3%A1clav+havel … Čímž jen chci připomenout skvělou Lexica.

🗺 Mapy!

U #stablediffusioin jsem si vzpomněl na Martin Hosek a jeho Matej Hosek s zálibou v mapách. A ukazuje se, že #sd umí tvořit kouzelné mapy. Náhodné, ale třeba i inspirované existujícími. Dá se začít třeba s “Full color city subway map, modern, digital painting, 4K, high detail” a fantasii se meze nekladou.

😼 Robo kočka

“Portrait shot of a cyberpunk cat robot, intricate, elegant, highly detailed, centered, digital painting, artstation, concept art, smooth, sharp focus, illustration, artgerm, tomasz alen kopera, peter mohrbacher, donato giancola, joseph christian leyendecker, wlop, boris vallejo”

Další příspěvky na téma Stable Diffusion