Hraní s #stablediffusion: Roboti v parku, nádherné podzimní věci a umí AI Dubánky?

Potíže se slony a s mrakodrapem. Fašismus v Moskvě. Jo a taky “slon v porcelánu” se zábavným výsledkem. Plus zjištění, že Petřínskou věž AI nezná.

🗼 Umí AI “Petrin lookout tower”? Na 256×256 jsem zjistil, že to AI nic neříká. Pochopitelně. Karlův most nicméně ano. Pražský hrad taky. Ale rozhlednu na Petříně musím tedy vynechat.

🤖 Robot? No jasně.

“Robotic animal, six legs, red, blue, white, standing in entrance to large park” ani po Stable Diffusion nechtějte, výsledek je dobrá komedie.

DALL-E je na tom ale dost podobně.

+ “painted by greg rutkowski” a zpět do Stable Diffusion

+ “artstation” a je neuvěřitelné co tohle jedno slovo udělá.

+ “digital art” nic nemění, takže pryč.
+ “ultra realistic” tak bez velké změny. Pryč
+ “4K” také žádná extra změna, pryč.
+ “bright cyberpunk glow” je něco, co výrazně promění vše

+ “digital matte painting” (cyberpunk glow šel pryč, aby bylo jasné co tohle jedno udělá. A nutno dodat, že to udělá docela dost.

Teď zkusme Greg Rutkovsi nahradit za “greg hildebrandt“. A zbytek necháme. Takže “Robotic animal, six legs, red, blue, white, standing in entrance to large park, artstation, digital matte painting, painted by greg hildebrandt”

Výsledek je něco zcela jiného. Otázkou je, ovlivnilo to nové jméno? Ověřit lze jedině tak, že si uděláte nové generování, kde to “painted by…” vyhodíte.

Takže odbočka, čistě bez “painted by”

Ale zkusme vyhodit tu barevnost, jak hodně to asi komplikuje. A zkusme slona. A samozřejmě šest nohou jde pryč. Takže “Robotic elephant, standing in entrance to large park, artstation, digital matte painting” … zajímavé tím, že ten slon prostě není robotický .)

Pomůže “roboelephant” místo “robotic elephant”? Odpověď je … ne. Takže ještě “robot elephant”, které taky nikam nevede. Co tedy “steampunk elephant”? A tady už tedy alespoň něco.

🐘 Slon v porcelánu

Co dá SD na “elephant in porcelain”? Dává vlastně dost legrační výsledek. Porcelánové slony. A jeden je šestinohý 🙂

😡 Fašismus v Moskvě

Jo, to by mohlo dost sedět. “Fascism in Moscow”

⚰ Google Graveyard

Očekávatelně to nic extra “cool” nedává. Ale výstižné to je. Takže co třeba “Google Graveyard, artstation, autumn mood, digital matte painting” dá nádherný výsledek. Byť tedy to “google” se už komplet ztratilo.

Na výšku, tam už jsou trochu “prostorové ” chyby.

A 768×768

City park with kids playground, artstation, autumn mood, digital matte painting” jenom jako další variace. A tak trochu nic moc, to dětské hřiště je dost rušivé (až na ten jeden).

Coastal cliffs, artstation, autumn mood, digital matte painting” … dobrý, jedno trochu nevyšlo.

+ “wide angle view” nepomáhá, takže “view from sea side” (taky ne) nebo “cinematic shot”? Taky nic moc

No dobře, jde se jinam. “Concept art painting of a cozy village in a mountainous forested valley, historic english and japanese architecture, artstation, autumn mood, digital matte painting, cinematic shot”. Dobrý výsledek, co?

“ruins of scyscrapper with large windows and broken entry door, surrounded by trees, autumn mood, digital matte painting, cinematic shot” paradoxně dává jen pohled na ruiny, als ne na skyscraper. Ale možná proto, že jsem tam napsal skyscrapper (dvě p) – ale odpověď je, že ne.

Pomůže “post acopalyptic scyscraper with large windows and broken entry door,surrounded by trees, autumn mood, digital matte painting, cinematic shot”? Ne, nepomůže.

“ruins of scyscraper, surrounded by trees, autumn mood, digital matte painting, cinematic shot” a pořád nic. Ale pořád dost dobrý. Jen ten věžák, mrakodrap, nějak nikde.

scyscraper ruined, surrounded by trees, autumn mood, digital matte painting, cinematic shot” samozřejmě taky ne, narazil jsem na zajímavý problém

“sky high scyscraper, ruins, autumn mood, digital matte painting, cinematic shot” aneb jsem neodbytný. Ale taky je fajn, že počítač trochu víc topí, nechce se nám zapínat kotel. a konečně se dostáváme k mrakodrapu.

scyscraper, ruins, autumn mood, digital matte painting, cinematic shot” je tak nějak na půl cesty.

❓ Umí #AI Dubánky?

Acorn Elves walking in autumn forest” a DALL-E “cosi” vytvoří, což o to. To druhé je #stablediffusion. Hodně zajímavý ten zásadní rozdíl.

A asi dobrá zpráva je, že Petr Václavek a jeho Dubánci je něco, co AI neumí. “Acorn Elves walking in autumn forest. by Petr Václavek” a DALL-E. Stable Diffusion zůstala u té “rojnice v lese”.

A nezná to ani “Dubanci”, ale to jsem ani nepředpokládal. Tam to maluje jen podzimní les. “Dubanci in autumn forest, artstation, autumn mood, digital matte painting, by Petr Vaclavek“. Kouzelný podzimní les.

Stejně tak “Acorn Elves in autumn forest, artstation, autumn mood, digital matte painting, by Petr Vaclavek” je kouzelné. Ale originální Dubánci to nejsou.

Další příspěvky na téma Stable Diffusion