Hraní s #stablediffusion: Inktober, kočičky a kupa podzimu.

A taky nějaké pokusy s img2img. Hodně kousků v Praze, lidi, andělé, kočky a psi. Až neuvěřitelně pěkné kousky. Jak dopadne Skákal pes přes ovec?

🖼 Jo #inktober je taková ta výzva kdy se v říjnu maluje každý den jeden obrázek. ink-oustem ideálně. Jak to asi letos dopadne, když tu máme všechny ty #AI? “kitten playin with ball, (inktober), line art, ((water color)), black and white, ink” a DALL-E

A Stable Diffusion. Na šířku, takže se to kotě klonuje 🙂 Ale i když čtverec, tak DALL-E dává vlastně stylově zajímavější výsledek.

Pro #inktober je to vlastně dost špatně, protože smysl té akce je, že lidé opravdu malují a něco se naučí. Tady se naučí tak maximálně jak sestavit použitelný prompt.

No musím to napravit to falšování malování přes #AI. Poprvé v životě jsem vzal do ruky pero na iPadu a “něco” namaloval (jo, malovat neumím, ani klasicky, natož digitálně). Ale když je ten #inktober

Ale je to dobrá příležitost tohle využít pro img2img a spojit to s předchozím promptem. To přenesení stylu je kouzelné.

Ale třeba “oil painting”

“Autumn colors. concept art, fog, sun shining” nějaké další hraní s parametry. Víceméně náhodné.

♥ Podzim

Ten podzim se mi zalíbil natolik, že jdu ještě něco zkoušet. “autumn meadow in fog, colourful trees in the foreground, snow-covered mountains in the distance” až po “autumn meadow, colourful trees in the foreground, snow-covered mountains in the distance, wide angle, distance view, fog, landcape photograpy, infrared“. Náhodná seed btw.

A něco málo na široko, ty 512×512 se špatně dávají na Instagram. Ale asi bych měl začít generovat ty a k tomu i upscaling.

“autumn forest with large green lake, colourful trees, snow-covered mountains in the distance, wide angle, distance view, fog, landcape photography”

“autumn in japan, wide angle, distance view, fog, landcape photography”

“autumn in greenland, wide angle, distance view, fog, landcape photography”

“autumn in coruscant, wide angle, distance view, fog, landcape photography” to prostě vezme jako “nějaké” město. Ale to se dá vcelku chápat.

A protože se blíží zima, tak: “autumn forest, frozen lake, snow flakes, wide angle, distance view, fog, landcape photography”

✨ Star Wars … protože proto

Zajímavé je, že malovat “tie fighter” tedy SD nějak vůbec neumí.

“Imperial Star Destroyer” umí. Ale přimět ho aby se vznášel na Karlovým mostem je potíž. Zkusil jsem toho hodně a prozatím tuhle cestu opouštím 🙂

🏙 Pojďme do Prahy a tak

Man and his cat on a walk in prague, details, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art“. 512×512 a 4x upscale.

A musím říct, že 512×1024 jsou taky dost pěkné.

A ještě jednou 512×1024 ale scale na 12 (to statní je výchozí 7.5)

Generovat přímo 1024×1024 nebo 1024×512 znamená že dorazí klasické zdvojování.

No, změňme začátek na “two angels flying”. V široké podobě se tam to zdvojování poněkud vymklo z rukou. Kdo ví.

Co třeba “funny colourfull robout on walk in prague” kde se to colourfull promíátlo i jinam, dobrá ukázka, že AI moc “nechápe” co k čemu patří.

Dám si čtverce pro IG, to by mohlo vyjít zajímavě. Tedy ne že to nebylo poznat, že je to robot.

A ještě jedno, se změnou provedení. “Cat and dog on walk in prague, A cyberpunk setting, dramatic light, clouds, moon, storm, night, high detail, fantasy background, painted by greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art”. Pro čtverec je 4x upscale a guidance 6.

“Cat and dog on walk in prague, A cyberpunk setting, dramatic light, clouds, moon, storm, night, high detail, fantasy background, trending artstation, digital art” a guidance 8.

🐶 A nakonec, co se stane ze Skákal pes přes oves?

The dog was hopping in the oat field
Followed by the hunter, wearing feathered cap.
Oh my dog, what’s the trick, that you’re always happy?
If I knew, I would tell you, hop – and he leapt once more.

Vylepšíme to o “details, sharp focus, illustration, by jordan grimmer and greg rutkowski, trending artstation, pixiv, digital art“. A když vynecháme že to má problémy i s psím “obličejem”, tak je to docela vtipné.

Další příspěvky na téma Stable Diffusion