Hraní s #stablediffusion: Po txt2img, img2img je tu i img2txt. Další záplava příkladů. Nádherných

World of Warcraft? Návrat ke kostce, a vyšel neuvěřitelně. Stejně jako krajinky. Roboti na kole. Hieronymus Bosch. Mikromobilita. A snaha vytvořit obrázek podle vzorku z DA.

🎯 World of Warcraft, dlouho jsem nic nezkoušel.

Arthas Menethil fighting enormous robot in booty bay”

Arthas Menethil fighting enormous robot in booty bay, birds eye view, 4K” … kdepak, Booty Bay to prostě nezná.

“Arthas Menethil fighting enormous spider like robot in ironforge, birds eye view, 4K“. Zkusíme změnu míst a taky změnu robota. Kterého tedy neumí (kdo hrajete Wowko tak asi víte co by to mělo být) a navíc tedy neumí Ironforge.

Co když .. co když přidáme “by “greg rutkowski“? A ono ano, vlastně to pomůže k vyčištění a přehlednosti.

Ale ještě se s Gregem vydáme odstranit ten “birds eye view” a návrat k velkému robotovi. A ano, je to lepší. Vlastně je to dost absurdní , jak musíte AI “navádět” na něčí styly aby to opravdu za něco stálo. Jen tedy, někam se ztrácí ten Arthas.

🧊 Návrat ke kostce

V Lexice je krásný kousek s “A huge indeterminate color alien cube with a strange texture from nanotechnology, forgotten and lost in the forest, detailed digital art by greg rutkowski” .. (jo, zase ten greg). Malovali 1024×768 (což nedám) a 20 scale. Já to zkusíme na šířku (protože občas potřebuju ilustračky na šířku). A výsledek je famózní.

Ještě čtverce s rozdílnými scale (na to poslední se seed 88212555)

🌆 Jo, krajiny to malovat umí

Takže “Epic mountain view surrounded by lake highly detailed, digital painting, concept art, smooth, sharp focus, illustration” na šířku. Pro ilustrace, ale třeba i pro pozadí na Google Meet.

A varianta s “art by greg rutkowski” ať vidíme změnu a můžete srovnávat.

Zkusme klasiku “by claude monet”. Nádhera, co?

🐉 Cvičení, popsat existující věc a ..

… uvidět jak to dopadne. Ta existující je Clouds by Sandara. “Mother and child looking at sky with colourfull clouds, view from behind, wide angle, dragons are flying in skies, highly detailed, digital painting, concept art, smooth, sharp focus, illustration

Tak ne, je to dost jinak, ale základ by to mělo. Jen ukázka jak složitá je cesta od představy k výsledku. Tak zkusíme “Mother and child looking at sky with colourfull cloud, view from behind, wide angle, dragons are flying in skies, digital painting, concept art, smooth, illustration” – což dává skoro stejný výsledek.

Pak jsem si řekl, že zkusím img2txt a ten vytvořil “a couple of people that are standing in the grass, a storybook illustration by Makoto Shinkai, featured on deviantart, fantasy art, sense of awe, official art, concept art“.

A jasně, nečekal jsem že to vyjde. Ale výsledky to dává povedené. Ale tedy ztratily se mraky i draci. Tak to zkusím napravit. “a couple of people that are standing in the grass, looking at dragons flying in cloudy skies, a storybook illustration by Makoto Shinkai, featured on deviantart, fantasy art, sense of awe, official art, concept art“. Výsledek skvělý, ale jasně, originál je originál 🙂

🚲 Ještě roboti. Ale na kole

Aby to na Kolotipy nebylo ochuzeno o #AI obrázky, tak jsem zkusil co udělá. “Robot riding on bicycle by BEEPLE. Mike Winkelmann“. Jenže to tak nějak vypadá, že s tím prostě #SD má trochu problém uplně všude. Ale originální, to to tedy je.

Pomůže tomu scale na osmnáct? Jak je vidět, tak to hodně vyčistí, ale ty pomatené geometrické tvary řešit neumí. Ale experimentovat se vyplatí.

Jo a zkusil jsem i “by greg rutkowski” 🙂 Nemá chybu 🙂

🔥 Podivuhodný svět Hieronymuse Bosche

Wheel of torment, painted by Hieronymus Bosch” k sobě tak nějak patří. Pokud dílo Bosche neznáte, tak velká škoda. Jak dobře ho ale vystihne AI?

Evidentně Stable Diffuśion Bosche umí. Ale co když ho použijeme k něčemu jinak vcelku běžnému? Trena na osvědčený “green valley, tiny bridge, ruins of narrow castle, trees and mountains in distance, fantasy, fly bird view” z minulých pokusů? A ano, je to dost dobré.

🚗 Warn on cars? MIcromobility?

To “micromobility, war on cars” pojala AI dost velkolepě, ale není divu. Maluje jen to, co někde našla.

Další příspěvky na téma Stable Diffusion