Hraní s #stablediffusion: Fantasy věci to prostě umí skvěle. Plus mnoho dalších věcí

Umělecké styly je docela dost zajímavá věc. Co si #ai asi myslí o programátorech? Nějaké speciály pro Linkedin. Ženy a muži u pohovorů? A co šestinohá žena? Velmi zvláštní výsledky pro Hellraiser.

🐉 “a flock of fifty beautiful dragons alive in the sky

coby inspirace na Twitteru. A ono to na tuhle první dobrou, bez extra zadání vytvořilo dost povedené kousky.

⛰ “fantasy landscape from Zelda

Ukazuje, že se asi #stablediffusion dobře naučila věci týkající se Zeldy. Ono málokdy věci vyjdou tak skvělé na první dobrou a ještě s tak krátkým zadáním. Inspirace v if Zelda was a movie na DA.

fantasy landscape from Zelda, castle on rocks in distance” se moc nepovedlo, výsledky jsou jen mírné modifikace předchozího, tedy až na jeden. To “in distance” asi není nejpraktičtější. Ale pro srovnání to tady máte.

“fantasy landscape from Zelda, large castle, waterfall” ať je legrace. Což dopomohlo k vodopádu, a i ten zámek se tam konečně objevuje.

“fantasy landscape from Zelda, hyrule castle, waterfall” aneb pomůže ten zámek blíž určit? Nepomůže 🙂

Greg Rutkowski je prý nejoblíbenější umělec právě mezi těmi co využívají AI. Tak jsem “painted by Greg Rutkowski” přidal k předchozímu”. Skvělá ukázka jak AI překreslí něco do stylu někoho jiného.

🧑 Co si #ai asi myslí o programátorech?

Co třeba “A programmer at a computer programming a graphically demanding game.“. Musím říct, že je to prostě geniální.

A přidejme “4K, artstation”. Mimochodem proč pořád to Artstation? No protože odtamtud se obrázkové AI naučily záplavu věcí.

👩‍🔧 Šestinohá žena?

A woman with six legs, standing in a park, holding an umbrella.” Prostě mi vrtalo hlavou, že když se tam běžně množí končetiny, co když to budu opravdu chtít?

A bude výsledek jiný, když použijeme “A six-legged woman standing in a park holding an umbrella“?

A pořád nic… tak co zkusit “”A six-legged mutant woman” … popravdě, tohle vám tady nemůžu ukázat, je to hodně děsivé. Zkusíme “Woman who has six legs

Poslední pokus, pak to vzdávám: “Woman who has six legs, comics, artstation

😎 Inspirace z The Onion

Jo, “Woman Tries Meeting New People By Popping Out Different Manholes Than Usualtudy na původní tvorbu. Kupodivu se to trochu trefilo 🙂

🤖 Mecha Warrior

mecha warrior princess, anime, painted by simon stalenhag, 4K” aneb vymýšlet blbosti baví. Ale opět tu platí, že prostě sci-fi, fantasy a tak to umí.

Ale teď ještě bez toho Simona, protože to není moc fér. A dostaneme se tak k typickým anime robotům., Byť tedy já raději ty předchozí.

Takže ještě návrat k “by simon stalenhag” ale různé nastavení scale (3, 8, 28, 38, obrázky v opačném pořadí)

🎬 Hellraiser

Na Hulu míří nový Hellraiser, takže proč nezkusit “hellraiser“. Výsledek jsem tedy nečekal. Ale je to ovlivněno tím, že “představa” vázaná ke kultovnímu filmu je ve skutečnosti jedna z postav – pinhead/cenobite.

“Hellraiser cube, pinhead approaching from left, painted by salvador dali”. A ano, pořád zkouším hlouposti.

Hellraiser cube on ground in dark room, pinhead approaching from left, dim lights, open door, closed windows” a zase nic….

Hm… “Hellraiser cube on ground in dark room, pinhead approaching from left, dim lights, open door, closed windows, cinematic, realistic

Hellraiser cenobite, cube on ground, in dark room, pinhead approaching from left, dim lights, open door, closed windows, cinematic, realistic” jako jo, je to super, ale pořád tedy hodně originálně mimózní. Asi vypustím tu kostku 🙂

Hellraiser cenobite, in dark room, pinhead approaching from left, dim lights, open door, closed windows, cinematic, realistic” a nechávám toho.

😎 Rhybaření, phishing

Zkusil jsem využít AI pro ilustrační obrázek do mého pátého podcastu – Phishing, rhybaření a jak lidé přicházejí o peníze z účtu či účty na Facebooku. A jeden z obrázků vyšel dost dobře právě pro “rybaření”. Milovaný Simon Stalehnag může za styl.

🎬 Od kresleného filmu k …

Sdílel jsem novou Disneyovku a trochu to inspirovalo k “a fantasy world full of flying fishes, giant mushrooms, weird glowing trees, sky painted by cubes“. A je to boží. Jen to “painted by” jsem asi nedomyslel, myslím že to vzal jako “namalované někým”.

A ano, umazal jsem “sky painted by cubes” a nahradil za “sky, disney style“. Výsledek je jiný, ale radikálně ne.

No a teď tedy z “disney style” zkusme “realistic”?

Jasně, těžko čekat, že to bude realistické. Byť ono to je míň “kreslené”. Ale co třeba místo toho “ultrarealistic”? Vyjde vlastně to samé, takže Pojďme jiným směrem “impressionist painting”. A máme tu další kouzelné věci.

A co třeba “oil painting” a “charcoal drawing”?

No když už tu zkoušíme takovéhle věci tak ještě “watercolor painting

mosaic glass like” byť jsem asi mohl zkusit “mosaic style painting”, ale každopádně ten efekt tam je. Byť tedy jenom ve dvou ze čtyř.

🤼 A nakonec nějaké různě absurdní věci

Public relations professional pitching journalist about shady startup

Social media manager, trying to compose winning status for Linkedin, but it is not going well and so she cries” je klasicky postiženo tím, že #stablediffusion neumí obličeje ani těla, ale pochopené je to docela dobře.

Data Scientist sorting enormous pile of data trying to figure what is meaning of life

Ehm, co třeba ženy vs. muži? “Handsome girl at the interview for a new job” a “Handsome girl at the interview for a new job” a “Handsome man at the interview for a new job

Další příspěvky na téma Stable Diffusion