Hraní s #stablediffusion: Dívka s ptákem, budoucnost Amazonu, sutiny Černobylu

Tradiční hraní, kde většina věcí odchází rovnou na Instagram a později na blog. Jsou tam i sutiny Prahy. Zjistíte jak dobře umí AI malovat plakáty (hint: jsou boží). A řada pokusů o portréty, některé úspěšné, některé ne.

🔂 Jak asi bude v budoucnu vypadat sklad od Amazonu?

No možná takto. Prompt “Futuristic amazon warehouse, 4K, metallic colours, bright cyberpunk glow, epic surrealism, digital matte painting in the style of simon stalenhag, greg rutkowski and greg hildebrandt artstation” … budu ho používat i na některé další věci 🙂

🤖 Domácí robot od Amazonu

Amazon Astro je domácí robůtek, ale jak asi bude vypadat za pár desítek let? “Futuristic amazon astro home robot, 4K, bright cyberpunk glow, epic surrealism, digital matte painting in the style of simon stalenhag and greg hildebrandt artstation“. Musím říct, že výsledek je boží.

🧦 A zvládne to i ponorku?

Jak jsem psal na počátku, předchozí prompt jen výměna “amazon astro home robot” na “submarine”. A jakkoliv jsem měl trochu obavy, tohle je nádherné.

⚛ Sutiny Černobylu v budoucnosti?

“Ruins of Chernobyl in future, 4K, bright cyberpunk glow, epic surrealism, digital matte painting in the style of simon stalenhag and greg hildebrandt artstation” … prostě jen zkouším nakolik dost dobrý kus zadání lze recyklovat. Hodně recyklovat. A víte co? Dost dobrý.

A co se asi stane, když tam dáme “Prague” místo “Chernobyl”? V široké podobě to trpí příliš na opakování. Ale nutno říct, že to fakt Praha bude. Na jednom z obrázků je Karlův most.

Tak ještě zkusíme velký čtverec. Výsledky jsou dost fascinující, byť ta stopa Prahy se tam už ztrácí.

🛩 Plakáty?

Tohle bude trochu legrace. AI neumí tvořit nápisy ani texty, dává tam něco dost podobnému tomu jak “vidíte” nápisy a texty ve snech. Ale dá se užít spoustu legrace a nápadů s tvorbou plakátu. Takže třeba “visit prague poster”. A pojdete chvíli na výšku, protože plakát … ale můžete jet i na šířku a dělat bannery.

Jen tedy vada je, že tohle se moc nedá dávat na Instagram. Co třeba “Visit Czech Republic poster futuristic style”

Visit Czech Republic poster painted by simon stalehnag”. Dost kouzelné musím říct. Tohle si pro Instagram zkusím ještě v 768×768, ale tam zjistíte, že to není až tak ono (druhá čtveřice).

Co samotné “Visit Czechia poster”? Navíc tedy novějším názvem.

👀 Co zkusit další portrétovky?

A beautiful portrait of an winter goddess with closed eyes and ice hair by greg rutkowski and raymond swanland, snowflakes falling, trending on artstation, ultra realistic digital art” .. pochází z Lexika, ale můj první výsledek je tradičně “mutant style”. Zkusím menší rozměr, 512×512. kde to už mutanty nedává.

5 5 mm portrait photo of an armored gorgeous anesthetic redhead woman warrior with a face tattoo and antlers growing from her head and cat on her shoulder, in a magical forest in the style of luis royo. art by greg rutkowski. highly detailed 8 k. intricate. lifelike. soft light. nikon d 8 5 0.” … tady jsem to zkoušel 512×1024, ale tam se ten opakovací “bug” projevuje šílně. Byť tedy jedna docela vyšla, ale zase se tam mohutně opakuje paroží.

.Schválně co to udělá s 704×704. Kouzelné, ale stále je tam onen opakovací problém.

Prostě pokud chcete portréty, tak to chce 256×256 nebo 512×512. Jen tedy to první je zoufale malé. Jo a tu “kočku na rameni” spíš nečekejte, to už víme, že AI neumí prostorovost podle popisu.

“Chinese girl with black hoodie. red hair, white skin, insanely detailed. by wlop, ilya kuvshinov, krenz cushart, greg rutkowski, pixiv. octane, maya, houdini, vfx, pixar. close up cinematic dramatic atmosphere, sharp focus, volumetric lighting” … udělám jen 512×512. A nedopadlo to, asi smůla se seed.

Mimochodem zkoušel jsem ještě různě vynechávat postupně věci z toho dlouhého promptu, ale tvrdohlavě se to drží stylu “malůvky”. Dokonce i v “Chinese girl with black hoodie. red hair, white skin, greg rutkowski, close up

Každopádně “Chinese girl with black hoodie. red hair, white skin, greg rutkowski, cinematic” není až tak špatné, ale už to není portrét. “close up” si prostě pamatujte, dost často funguje. “Cinematic” v tomto případě vlastně nezabralo. Nezabere ani když tam přidáte “Photographic” (druhé čttyři).

Ale stále potřebuju třetí kousek pro Instagram, takže “Portrait of a young girl, with a parrot, upper body, long red hair, intricate, elegant, highly detailed, digital painting, artstation, concept art, matte, sharp focus, illustration, art by artgerm and greg rutkowski” .. a špatné to tedy není. Zkusím ještě “short red hair” … kde ten první to tak nějak ignoruje, ale ty další tři jsou vlastně lepší.

Ještě černovláska 🙂

Další příspěvky na téma Stable Diffusion