Velká Británie přepisuje autorský zákon. K lepšímu

Tři stovky let starý systém neodpovídající dvacátému prvnímu století možná bude (konečně) revidován. Británie chce autorský zákon přepsat tak, aby odpovídal digitálnímu věku. Mimo jiné umožnit legální kopie vlastních CD/DVD

Nový autorský zákon by měl umožnit něco naprosto logického a spotřebiteli chtěného – mít možnost si legálně udělat kopii vlastněných CD a DVD. Tedy něco, co doposud bylo v Británii nelegální.

Britský regulační úřad Ofcom navíc upozorňuje, že do zákona nepatří ani dříve oznámená možnost blokovat weby, které “porušují autorský zákon”. Blokování Ofcom označuje za “nepoužitelné” a pokusy o něco takového za neproveditelné a těžkopádné.

Zastarávající autorské zákony neodpovídají digitální realitě. Nový britský ale stále nebude dostatečně moderní, odborníci upozorňují na to, že stále nebude v souladu se službami cloud-computingu týkajícími se ukládané a streamované hudby. Ze zákona nakonec nezmizí ani náklady hrazené ISP za rozesílání varování lidem, kteří nelegálně sdílejí soubory.

Zdroj: UK finally makes ripping your own DVDs and CDs legal