Děravý Facebook znamená, že v ohrožení může být váš Instagram, Tinder, Uber a řada dalších aplikací.

Založili jste si účet na Instagramu přes Facebook? Přihlašujete do seznamky Tinder přes Facebook místo jména a hesla? Děláte totéž v taxi aplikaci Uber či v hudebním streamingu Spotify? Špatná zpráva, zásadní bezpečnostní chyba, kvůli které Facebook devadesáti milionům lidí resetuje access token a budou se muset znovu přihlásit,  znamená, že pokud útočníci získali váš “access token”, tak mohou mít přístup k jakékoliv aplikaci či webu, kde se přihlašujete pomocí Facebooku.

Pokud vám tedy Facebook od pátku 29. září oznámil, že se musíte znovu přihlásit, tak to znamená, že zcela určitě jste ohroženi. A nejenom že někdo lezl na váš účet u Facebooku, ale totéž mohl dělat (a možná stále dělá) všude, kde se přihlašujete pomocí Facebooku.

2018-09-29 17_06_21-(93) Aplikace a weby.png

Ještě horší zpráva je, že budete muset všechny aplikace s přidělenými právy z vašeho účtu na Facebooku odebrat (Víte jaké aplikace mají přístup k vašemu účtu na Facebooku? Udělejte si v tom pořádek) a poté znovu přidělit práva. Až to budete dělat, tak si rozhodně založte na všech těch dalších službách a aplikacích klasické účty (jméno, heslo a ideálně i dvoufaktor) a nebezpečné a problematické přihlášení přes Facebook už nikdy nepoužívejte.

Více o zásadním bezpečnostním selhání Facebooku najdete v Facebook děravý. Minimálně 90 milionů účtů mohlo být napadeno. Tohle je opravdu VELKÉ