Jsou prostě chvíle, kdy je na Facebooku lepší hrát mrtvého brouka

To takhle Mára Prchalů ťal do živého, tedy do toho, že O2 TV jede stále přes Adobe Flash. Něco do čeho se můžete dobře strefovat. Navíc strefovat pořád dokola a asi ještě dlouho strefovat budete. Taky jsem to párkrát komentoval, stejně jako jsem mnohokrát totéž komentoval u České Televize (tam už mimochodem do příštího století pokročili). Mára se samozřejmě trochu mýlí v tom, že je to “jednoduchý přehrávač”, ale pravda je ta, že by to už fakt měli mít hotové.

2017-08-04 09_56_23-Facebook.png

Márův příspěvek nicméně není to nejpoučnější u téhle malé epizody. Přišel tam O2 Guru a korektně a řekl bych že i pravdivě, odpověděl.

2017-08-04 09_55_45-Facebook.png

Nemusel by, protože tohle je výkřik do nicoty někde na osobním profilu, ale samozřejmě Marek je prostě celebrita, ty je potřeba hlídat. Taky by mohl odpovědět “lépe” ale už ne pravdivě a korektně, což by se možná “vyplatilo” víc. Proč? Protože za korektní a pravdivou odpověď samozřejmě následují vždy reakce těch, co si rádi kopnou.

Což nějak tak vede k tomu starému klasickému, že někdy je prostě lepší hrát mrtvého brouka.

To Adobe pohřbí Flash v roce 2020. Takže tím bych asi, být Peterem, moc nemával. Protože pak má O2 TV stále tři roky času.

2017-08-04 10_08_24-Kontrola kompatibility _ O2 TV

To ale ještě považte, ono to nejenom trvá na Flashi, ono to ještě něco píše o Silverlightu. Což jsou dvě zásadní věci, které do žádného počítače už roky nepatří. Viz ostatně Zbavte se Silverlightu, další věc co v počítači nejspíš nepotřebujete a Jak zakázat Flash ve vašem prohlížeči. A klidně to udělejte, on opravdu není potřeba

PS: Ona ta O2 TV má i aplikace pro mobily a tablety, takže zcela nepochybně to i bez Flashe dokáže.