Skoro 40% evropských dětí má účet na Facebooku

facebook-zuckerberg-open-graphPrůzkum Evropské Unie má zajímavý výsledek. Skoro každé dvě děti ve věku od devíti do dvanácti let mají účet na Facebooku. Počet přitom stoupá úměrně s věkem, 13 až 16-letých je Facebooku až 80%. Facebook přitom nemůže používat nikdo mladší 14 let. Je navíc vcelku jisté, že většina těchto dětí nejenom netuší jak se na sociální síti chovat a bránit proti zneužití, sdělování příliš osobních informací a proti útokům malware a virů. A stejně tak je jisté, že většina dětí používá Facebook bez vědomí a dozoru rodičů – tedy něčeho co je právně nutné, ale hlavně nutné z hlediska praxe a jejich ochrany.

Standardní nastavení Facebooku zcela určitě neodpovídají realita dětského světa – čerstvý účet na Facebooku otevírá příliš mnoho informací, zejména těch, které by děti neměly nabízet veřejně. Pokud jsou vaše děti na Facebooku, zkuste následující návod – Děti na Facebooku? Neměly by tam být. Ale co naděláte. Pomůže vám se zorientovat v nastavení Facebooku pro vaší ratolest. A také jak k faktu, že vaše dítko je na Facebooku přistupovat – to zejména pro případ, že se s vámi nechce přátelit.

Nezapomeňte také na to, že Facebook maže 20 tisíc dětských účtů denně a vaše ratolest tak o svůj účet může velmi rychle přijít – zkušenosti jsou takové, že se to skutečně děje. A děti (a mládež vůbec) si z toho zpravidla nic moc nedělá – prostě si založí další účet.

Hodit se vám může i další návod – Návod: Nechcete o sobě Facebooku nic říkat? Neříkejte.