Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger na Twitteru už v mnoha falešných vydáních.

Tak už (zase) máme nového ministra zdravotnictví. A už zase se na Twitteru objevují další a další Petrové Arenbergerové co jsou falešní. A (zase) jim na to lidi naletí a místo toho aby se podívali, tak je prostě sledují, sdílí a berou vážně.

Přitom je pár takových snadných poznávacích znamení falešných účtů – třeba kdy byl založen. Tři ze čtyř jsou založeny duben 2021. Nebo taky kolik že mají tweetů a co vlastně tweetují, ale tam se to už poznávají o stupínek hůře.

Podle čeho to zpravidla nepoznáte je počet sledujících či sledovaných. Ty “fejkové” ochotně sledují běžně lidé. Stejně jako ty “fejkové” zkoušejí nalákat další sledě tím, že sami sledují účty. Nepoznáte to ani podle toho, že některý z těch účtů sleduje nějaký ofišl účet nějaké instituce, tam totiž taky nemusí vědět co dělají.

Stejně tak to nepoznáte podle toho, jestli pod jejich příspěvky někdo diskutuje. Zrovna tady je skvěle vidět jak lidé ochotně diskutují pod kravinami.

Takže tu máme čtyři Arenbergery, tři založené v dubnu (@ministr_mzcr, @arenberger_petr a @ArenbergerPetr) a jeden založený v březnu 2021 (@PArenberger). Ten má velkou nadějí být pravý. Ale nepotěším tím, že zrovna tak může být klidně také falešný.

Nakonec ale právě tenhle poslední má největší pravděpodobnost, že bude pravý. Přeci jenom ho @zdravkoonline zdárně retweetlo.

S jeho předchůdcem to bylo dost podobné: