TIP: Nastavení interní pošty Facebooku ovlivňující jestli cizí zprávy budou v Další poště či nebudou

Nejspíš jste to stejně nezaregistrovali a spoustu zpráv od přátel i dalších lidí jste nikdy neviděli. Končí totiž v složce jménem “Další” místo v “Příchozí“. Správně by to mělo fungovat tak, že zprávy od přátel vždy dostanete do “Příchozí“. A zprávy co nejsou od přátel, by měly končit v “Další“. A jakkoliv to můžete ovlivnit, stejně to nikdy nebude fungovat správně a konzistentně.

Pokud vstoupíte do pošty na Facebooku, tak po vstoupení do “Další” můžete vybrat “Upravit předvolby” a vybrat mezi základní filtrování  a striktní filtrování. To první by mělo znamenat, že do “Příchozí” pošty budou více padat i zprávy od těch co nemáte v přátelích. A striktní by mělo zajistit, že do Příchozí pošty budou padat hlavně (a přesně takhle je to tam napsané) zprávy od přátel. A všechno ostatní by mělo padat do “Další“.

Samozřejmě tohle musíte brát s rezervou. V Jaký je ve zprávách rozdíl mezi základním a striktním filtrováním? zjistíte proč – protože ono to není jenom o přátelích, ale také přátelích přátel. Zpravidla například stačí aby si nějaký spammer (zejména různé podvodné ženské účty) přidal do přátel někdo z vašich přátel. A vaše pečlivě nastavená filtrace je, lidově řečeno, v háji.

Do klasické “Příchozí” pošty se navíc dostane cokoliv co někdo zaplatil. A taky pokud jde o hromadnou poštu (což je přece zcela typické pro spam) kde jsou i někteří vaši přátele (ano, myslíte si správně, že tady Facebook zešílel). A zlatý hřeb je, že vám do “Příchozí” spadne cokoliv poslané z Facebook Messenger aplikace jenom proto, že někdo pošle zprávu na vaše kontaktní údaje (což třeba v případě e-mailu vůbec nemusí být těžké zjistit).

Každopádně. Existence schránky jménem “Další” znamená, že se čas od času musíte do této schránky podívat, protože vám tam spadnou věci, které tam být nemají. A existence “Příchozí” znamená, že vám tam prostě bude chodit spam a nic s tím dělat nemůžete.

PS: Co jste možná ještě nezjistili je, že na Facebooku máme všichni povinně přidělenou @facebook.com adresu a ta nejde vypnout, není možné ji zakázat a co hlavně, kdokoliv ji může zjistit a zneužívat.