TIP: Omezte záplavu upozornění, které vám bude posílat Twitter e-mailem

Twitter, stejně jako další sociální sítě, má čerstvě po založení účtu hodně agresivní nastavení upozornění, které vám bude posílat na e-mail. Je dobré vědět, že záplavu poměrně nepotřebného spamu můžete velmi snadno omezit.

Stačí vstoupit do Nastavení účtu a pokračovat do E-mail notifications – zde najdete několik desítek zaškrtávátek s poněkud zbytečnou možností volby mezi “Tailored for you” a “Anyone”. Podstate omezení záplavy zbytečných mailů spočívá v tom, že vypnete prakticky všechno.

Co je opravdu hodně zbytečné? Upozornění na hvěždičky (Favourite), sdílení tweetů. Hvězdičky či retweety vašich retweetů.  Bohužel hodně zbytečné jsou i informační maily, které Twitte rposílá jako “aktivity ze sítě” – něco takového totiž musíte sledovat samo a v reálném čase. Většina věcí v podobě “novinky od Twitteru”, kde je až k neuvěření, co všechno má chuť Twitteru posílat.

Co je středně zbytečné? Upozornění na zmínky, retweety či odpovědi (to uvidíte buď přímo na Twitteru nebo v příslušném sosftware). To, že vás někdo začal sledovat (to také uvidíte přímo na Twitteru). Poněkud zbytečná jsou i upozornění s doporučeními, opět totiž platí, že na tohle byste měli používat Twitter přímo.

Co je možné nechat aktivní? Může se hodit nechat aktivní upozornění na přímou zprávu – zůstane vám tak alespoň mezi maily, coby přirozeném archivu. A případně jedinou volbu ze spodní částí, tedy novinek na Twitteru – první uvedenou, tedy informace o Twitteru jako takovém a o nové funkčnosti.

Ale popravdě, nic se nestane, pokud vypnete všechno.