Skoro 80% lidí nedokáže den vydržet bez kontroly Facebooku

Studie 2 500 lidí od Busted Coverage, Coed magazine a College Candy zjistila, že 79% lidí nemůže vydržet jeden den, aniž by se nepřihlásili na  Facebook (na počítači či mobilním zařízení). Skoro 50% dotazovaných jejich rostoucí závislost znepokojuje. 40% dotazovaných se vydá zkontrolovat Facebook ještě předtím, než si vyčistí zuby ráno po probuzení.

Z těch co smazali profil na Facebooku se 20% vrátilo a vytvořilo si nový. 70% ale tvrdí, že by profil zrušili, kdyby Facebook začal za službu požadovat platbu.

Facebook uživatelům moc užitku nepřináší, 92% říká, že nepovažuje statusy na Facebooku za prospěšné. Polovina dotazovaných rozčilují nastavení soukromí na Facebooku v okamžiku, kdy se snaží zjistit něaké informac eo někom důležitém (novém či ex-partnerovi), ale ve stejnou chvíli si 65% myslí, že by to bylo špatné, kdyby bylo možné zjistim, kteří přátelé jsou jejich nejoblíbenější.

6% prohlásilo, že se rozešli se svým protějškem zprávou na Facebooku a 45% říká, že ve svém profilu mají oštítkované fotografie, na kterých jsou pod vlivem. A možná dobrá zpráva, 66% tvrdí, že neposuzují ostatní na Facebooku podle toho, kolik mají přátel. Čemuž se samozřejmě dá  i nedá věřit.