Google+ bude mít zítra 10 milionů uživatelů

Google+, sociální síť od Google, byla spuštěna v beta verzi 28. června. Během pěti dní počet uživatelů překročil milion. A deset milionů by měla překročit zítra.

My surname-based analysis shows that the number of Google+ users worldwide reached 7.3 million yesterday – up from 1.7 million users on July 4th. That is a 350% increase in six days. The userbase is growing so quickly that it is challenging for me to keep up, since the number of users of any given surname (even the rare ones I am tracking) seems to be climbing every day. (Paul Allen na Google+)

Paul Allen svou analýzu zakládá na statistikách četnosti příjmení v populaci a korelaci s výskytem příjmení na Google+. Podle Allena tak Google překročí 10 milionů uživatelů během zířka a 20 milionů by mohl dosáhnout o tomto víkendu.

Zajímavá čísla o Google+ a Facebooku

  • Facebook dosáhl jednoho milionu uživatelů za deset měsíců, Google+ během pěti dní.
  • Facebook dosáhl 5.5 milionů uživatelů za 22 měsíců. Google za 2 týdny.

Google+ v ČR

Jakub Čížek Tomáš Velecký (oprava na skutečného autora, DD) se shodnou metodou pokouší o odhad počtu českých uživatelů (data viz Google+, Czech user count, estimation v Google Docs) a k dnešnímu dni mu vychází přes 25 tisíc.

Pokud chcete vědět více o Google+ – Google+ Tipy a Triky jsou průběžně doplňovaný o nové tipy, triky a návody.