Separátní vyhledávací box v záhlaví Facebooku je …. fake

Hrozba pro Google! Facebook se chystá doplnit do svého rozhraní samostatných box pro hledání na Webu, který nejspíš povede na Microsoft Bing. Jeden screenshot v desítkách médií a zasvěcené diskuze na téma, jak to může ovlivnit vyhledávání.

Facebook Testing Web Search Box At Top Of Site uvádí AllFacebook.com a řada médií nadšeně jeden jediný screenshot přebírá. O několik hodin později vydává Search Engine land Official: Facebook Not Testing Web Search Box, Says Malware Might Be To Blame.

Facebook netestuje žádné další vyhledávací poličko. A screenshot uživatele je buďto výsledek práce nějakého malware. Nebo, což je také možné, vydařený vtip – vytvořený v nějakém tom Photoshopu.

Facebook webové vyhledávání poskytuje jako součást vyhledávacího boxu, který je přítomný uprostřed nahoře. Vedle výsledků z Facebooku (s jedním z nejmizernějších fulltextových hledání na světě) je také možné zobrazit výsledky hledání z webu – tam Facebook spolupracuje právě s Microsoftem a vyhledává pomocí Bing.com. Pro české uživatele bohužel poněkud problematická volba, Bing.com stále není ve vyhledávání mimo USA (a obecně anglické weby) dobře použitelný.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s