Separátní vyhledávací box v záhlaví Facebooku je …. fake

Hrozba pro Google! Facebook se chystá doplnit do svého rozhraní samostatných box pro hledání na Webu, který nejspíš povede na Microsoft Bing. Jeden screenshot v desítkách médií a zasvěcené diskuze na téma, jak to může ovlivnit vyhledávání.

Facebook Testing Web Search Box At Top Of Site uvádí AllFacebook.com a řada médií nadšeně jeden jediný screenshot přebírá. O několik hodin později vydává Search Engine land Official: Facebook Not Testing Web Search Box, Says Malware Might Be To Blame.

Facebook netestuje žádné další vyhledávací poličko. A screenshot uživatele je buďto výsledek práce nějakého malware. Nebo, což je také možné, vydařený vtip – vytvořený v nějakém tom Photoshopu.

Facebook webové vyhledávání poskytuje jako součást vyhledávacího boxu, který je přítomný uprostřed nahoře. Vedle výsledků z Facebooku (s jedním z nejmizernějších fulltextových hledání na světě) je také možné zobrazit výsledky hledání z webu – tam Facebook spolupracuje právě s Microsoftem a vyhledává pomocí Bing.com. Pro české uživatele bohužel poněkud problematická volba, Bing.com stále není ve vyhledávání mimo USA (a obecně anglické weby) dobře použitelný.