Facebook maže 20 tisíc dětských účtů denně

Podle studie Pew Internet & Americal Life Project skoro polovina 12 letých používá sociální sítě, a to i přes minimální věk požadovaný jejich provozovateli. Třináctiletých najdete na sociálních sítích už 64% a u starších, 14 až 17%, je ještě více, 82%.

There are people who lie. There are people who are under 13. Facebook removes 20,000 people a day, people who are underage.

Dvacet tisíc smazaných účtů dětí mladších 13 let denně je, ve srovnání s 600 miliony uživateli celkem, maličkost. Přesto jde o číslo alarmující. Citace pochází od Mozelle Thompson v rámci slyšení u australského Výboru pro kybernetickou bezpečnost. Thompson je Chief Privacy Advisor Facebooku.

V Děti na Facebooku? Neměly by tam být. Ale co naděláte najdete základní a důležité informace o tom, jak se rodiče mají chovat (a co mají dělat), pokud mají dítě na Facebooku. Skutečnost, které nezabrání, ale mohou předejít případným problémům.

O problémy se stará sám Facebook, hlavně nenasytností co se osobních údajů a osobních informací týče. Snahou poskytovat více a více informací třetím stranám, snahou více a a více informací od uživatele získat. Pokud dojde na děti a mladistvé, je vše vážnější, než v případě dospělých – byť se obě skupiny v drtivé většině případů chovají stejně. Tedy nezodpovědně.

Facebook se pohybuje na velmi problematické půdě – ve většině zemí je práce s osobními informace a údaji dětí striktně omezena zákony. A s ohledem na zodpovědnost rodičů je řešení Facebooku nedostačující. Stejně jako omezení dané Pravidly užívání, že Facebook nesmí používat nikdo, komu není alespoň třináct let.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s