Facebook Page už nemůžete doporučit přátelům. Mohou jenom správci a stejně to nefunguje

Nová podoba Facebook Pages přinesla i některé nepříznivé změny. Jediný kdo nyní může doporučit stránku přátelům (Suggest to Friends) je správce stránky. Doporučení ovšem nejsou vůbec doručena.

“Suggest to Friends” (Doporuč přátelům) bylo vždy dobrým způsobem jak získávat nové fanoušky. Správce Facebook Pages mohl v počátcích existence stránky nabrat prvotní fanoušky (lajky) a samotní fanoušci pak mohli doporučovat stránku svým přátelům a přispívat tak k růstu počtu fanoušků.

“Suggest to Friends” je nově dostupné pouze pro správce stránky (v pravém sloupci). Fanoušci (i nefanoušci) tuto možnost vůbec nemají – odkaz se z Facebook Pages kompletně ztratil.

Pokud se správce Facebook Page rozhodne Suggest to Friends využít, k ničemu mu to stejně nepomůže. Od uvedení nové podoby Facebook Pages je sice odkaz funkční a je možné vybrat komu se má doporučení poslat. Po odeslání ale už doporučení nikomu z vybraných přátel nedorazí.

Z pohledu Facebooku může jít o vychytralý tah – Suggest to Friends je “zdarma” dostupný možnost, jak propagovat Stránku. A pokud by tento způsob byl odstraněn, bylo by o důvod víc si platit na Facebooku reklamu vedoucí k získávání fanoušků. Jedinou volně a zdarma použitelnou možností tak prozatím zůstává Share/Sdílej.