Oskar vs. sociální média. Jak to vidí lidé a jak to dopadlo

Před vyhlášením letošních Oskarů se objevila řada předpovědí toho, jak by to mohlo dopadnou. Google předpovídal pomocí vyhledávání (Nejlepším českým snímkem bude Občanský průkaz, napovídá Google) a MeltWater group pomocí sociáních médií. Včetně líbivé infografiky. Jak to nakonec dopadlo?

Meltwarer group zpracovali přehlednou infografiku, vycházející z analýzy zmínek na sociálních médicíh. Největší šanci na získání Oskara za film měly tři tituly – The King’s Speech (Králova řeč), Inception (Počátek) a The Social Network (Sociální síť). Nejlepším hercem měl šanci se stát James Franco, Colin Firth nebo Javier Bardem. A nejlepší herečku sociální zmínky předpovídaly (s velkým náskokem před ostatními) pro Natalii Portman. Nicole Kidman a Jennifer Lawrence se za favoritkou pohybovaly opravdu hodně daleko.

A jak to nakonec dopadlo?

Nejlepší film získala právě Králova řeč. Nejlepšího herce si odnesl Colin Firth a nejlepší herečku Natalie Portman. Pro předpovídání z křišťálové koule jménem sociální média to není až tak špatný výkon. Co říkáte?