Microsoft žádá USPTO o zamítnutí registrace “app store”

Registraci obchodní značky “app store” podala firma Apple v červenci 2008 a Microsoft nyní žádá americký Patentový úřad  (USPTO) o zrušení registrace s odvoláním na použití obecných názvu “app” i “store”.

USPTO na žádost reagoval převedením registrace “app store” do stavu “čekání na odvolací komisi”. Microsoft se v podání žádosti o zamítnutí neodvolává pouze na použití obecných názvů, ale také například na skutečnost, že Steve Jobs označení “app store” používal v řadě případů, kdy hovořil o obchodech s aplikacemi dalších firem. Na “app store” není, podle Microsoftu, nic originálního a chce zabránit tomu, aby si Apple toto označení přivlastnilo. Upozorňuje i na skutečnost, že Apple již oslovuje další společnosti, které “app store” používají a upozorňuje je na porušování “práva Apple”.

Pokud by Apple skutečně registraci “app store” získalo, došlo by k paradoxní situaci, kdy by žádný obchod s aplikacemi nemohl používat “app store” ani pro obecný popis své funkčnosti. Apple v tomto případě není ani společností, která by koncept obchodu s aplikacemi vymyslela.