Neomezený mobilní Internet je (nejen) v době krize zásadní pomoc. Vysvětlení pro troly co tohle nechápou.

2020-03-20 10_47_15-TweetDeck.pngO2 v Česku přišli jako první s neomezeným Internetem na mobilech, po pár dnech je následoval T-Mobile (musíte si aktivovat v samoobsluze).

Vodafone nepochopitelně je jediný kdo tuhle zásadní věc odmítá. A to i přes to, že oznámili už druhou vlnu “podpory” zákazníků s ohledem na koronavirus.

Celé je to takové poměrně trapné a korunu tomu nasazují podivné účty, které jejich odmítání sveřepě brání.

Neomezený Internet je v době krize (a zejména karantén) zásadní věc.  Prozradím vám pár důvodů.

  1. Ne každá má doma pevná Internet a je dokonce běžné to, že lidé prostě doma sdílí Internet ze svého mobilního Internetu aby měli připojenou domácnost
  2. Ne každý domácí Internet je dostatečně použitelný. Asymetrické VDSL může být dobré na stahování, ale kombinace 20 Mbps download s 1 Mbps uploadem se pro práci více lidí, častější video/audio konference nehodí. A potřeba nahrát/odeslat někam pár desítek MB souborů takovouto linku zcela zahltí na desítky minut.
  3. Domácí spotřeba navíc výrazně stoupla, objem přenášených dat je nově v denních číslech až násobek toho co předtím. Doma jsou děti, 24 hodin doma je nutné nějak rozumně zaplnit filmy, televizí a dalšími věcmi.
  4. Je hodně lidí co se stále musí pohybovat v terénu a možná mají na práci něco podstatně důležitějšího než neustále hlídat jestli jim nevyprší FUP
  5. V případě nouze se hodí mít v zásobě neomezený mobilní Internet než jednu nefunkční pevnou linku

Jestli tedy zase potkáte nějakého trola co tvrdí, že neomezený Internet nikdo nepotřebuje, tak mu to prosím zkuste vysvětlit. Můžete mu poslat odkaz na tenhle text.

A Vodafone to taky zkuste vysvětlit. Pokud jste zákazníci, tak byste od nich měli důsledně požadovat zodpovědný přístup. Druhou možnost máte v podobě změny operátora.

PS: A pokud neomezený mobilní Internet nemáte, tak tady je pár užitečných tipů