Julius Šuman si prý nechal hacknout účet na Twitteru. Má nový. A těžko se tomu věří

Julius Šuman se s @skupinasuman stal součástí úniků informací do médií. Na počátku i v průběhu existence vypustil nahrávky Andreje Babiše. Takové co by v normálně fungující zemi dotyčnému zlomily vaz. V té naší samozřejmě nikoliv. Po únicích pokračoval v sérií karet s postavičkami z okolí Babiše, vtipnými a dobře zpracovanými. Pro řadu novinářů a zúčastněných byl tenhle účet důvodem usilovného pátrání kdo že to vlastně je.

Až pak náhle 11: července na účtu přistálo “vystoupení z ilegality” doprovázené fotkou Tomáše Almera (ano, skutečně “ilegality”). Následovanou ještě dvěma tweety, jedním s IP adresou 89.177.186.233 a druhým upřesněním, že jde o UPC (což zvládne odhalit i dost nezkušený detektiv).

Hacknutý účet? Vážně? Jak si někdo takový jako “Julius Šuman” může nechat hacknout účet na Twitteru? Těžko se tomu věří. Ale jedna další logická alternativa je, že tohle všechno je prostě jenom vrtění psem. Klamný manévr.

“Nový” účet je teď @skupina_suman a zatím je na něm odkaz na ZIP soubor se všemi kartami z velké karetní hry v PDF podobě. Jestli ale k tomu “novému” budou přistupovat stejně jako k tomu prvnímu, tak asi brzy bude zakládat nový.  S pohledem na bio v podobě “Toto je záložní profil. Náš originální profil byl opět ukraden. Vadíme mu fest a nebudeme se přetahovat. Tady dokončíme naši práci.” je to navíc dost pravděpodobné. Tedy, samozřejmě, pokud tohle celé není vrtění psem.

[14.05.18] Pokračování hledejte v Tajemný Šuman aneb vrtění psem v “odhalení” na Aktuálně.cz. Skvělé čtení o telenovele