Nebaví vás upozornění na živá videa na Facebooku? Vypněte si je

Je dobré pamatovat na to, že prakticky v každé sociální sítí si musíte správně nastavit upozorňování na různorodé aktivity. Facebook je typický tím, že vás bude upozorňovat na kdejakou hloupost a záplava upozornění není příliš přijatelná. Ale není to jediné místo, kde něco takového musíte řešit. Třeba takové Linkedin je charakteristické tím, že vás bude zaplavovat e-maily, které jsou zcela o ničem (viz Nenechte se spamovat Linkedin, vypněte si tu záplavu zbytečných e-mailů).

Není to ale zdaleka výsada sociálních sítí, Windows 10 jsou také typické tím, že po instalaci zjistíte, že vás upozorňují na každou koninu (viz Nastavte si Oznámení ve Windows 10 podle svého a nenechte se terorizovat). Obecně ale tohle řeší @365tipů ve Vypínat zbytečná upozornění se vyplatí. V mobilu, tabletu, počítači, Facebooku ….

Ale zpět k tématu, slíbeném v titulku. Od zavedení live video (živé video) na Facebooku se samozřejmě arzenál upozornění (notifikací) rozšířil i o živá videa. A je dost jasné, že to Facebook zapnul automaticky všem. Takže nečekejte, nechcete-li ty věci vidět v upozornění, zamiřte do Nastavení -> Upozornění (Notifications) a tam v Na Facebooku (On Facebook) najdete jako poslední Live Videos (Živá videa). A omluvte anglický screenshot, nechce se mi pouště účet, který má nastavenou češtinu

2016-05-26 21_02_19-(1) Notifications Settings

A když už tam budete, tak si správně nastavte dalš možnosti.