Měl bych děkovat novým sledujícím na Twitteru? Já říkam: v žádném případě, jsou lepší věci jak je potěšit

Na Twitteru se, neznámo proč, oživilo roky uzavřené téma. Zda děkovat těm, co se stanou vašimi sledujícími. Přitom odpověď je na to prostá. Ne, neděkovat. Zásadní pro něco takového může být například to, že oni vás sledují proto, že se chtějí něco dozvědět. A ne dostat (většinou automaticky generované) poděkování, které je na úrovní spamu.

Ale budiž, pokud vám nestačí zdůvodnění z úvodu, pokusím se o jiné. “Děkování” nepřidává žádnou hodnotu a jako takové není potřeba. Samozřejmě děkovat můžete, ale nulová přidaná hodnota znamená, že pouze posíláte něco co nedává smysl.

Pokud chcete nějak “poděkovat”, zkuste se podívat kdo vás začal sledovat, jaké má zájmy, odkud je, co třeba potřebuje, co se chce dozvědět, zda se na něco neptá. A pomozte mu. Buď přímo, odpovědí na to co ho trápí. Nebo příštím tweetem, který přinese to, co právě potřebuje a co ho zajímá. Bude mít skvělý pocit, že začal sledovat někoho, koho se opravdu vyplatí sledovat.

Nemusíte to samozřejmě dělat pokaždé, stačí si vybírat. Ale výsledek bude podstatně lepší, než automatické či “ručně” automatické děkování.

Pamatujte také na to, že děkovat můžete v zásadě pouze přes DM, tedy interní (nepoužitelnou poštu). Pokud to budete dělat veřejně, tak se váš účet promění v záplavu děkování a jakýkoliv užitečný obsah se ztrácí. Pamatujte na to, že DM (Direct Messages) na Twitteru jsou problematické. Buď se o nich nedozvíte, nebo se o nich naopak dozvíte na každém zařízení,  které pro Twitteru používáte. Navíc u nich existuje problém s odpovídáním (obě osoby se musí sledovat).

Máte tedy další důvod, proč děkovačku vynechat. A vydat se naznačenou cestou – poskytnout novým sledujím to, proč vás začali sledovat. Což, věřte tomu nebo ne, není děkovačka.

Podtrženo sečteno? Děkovat můžete, samozřejmě. Osobně to nedoporučím, protože si myslím, že je daleko lepší se na nové sledující podívat a zkusit splnit jejich očekávání. Pokud už děkujete a budete to dělat automaticky (tedy nějakým skriptem), tak na tom mám odpověď jasnou, takovéto děkování nikdy.