TIP: Jak na Facebooku vytvořit reklamu obsahující přímo Líbí na Stránku

Na posledním školení Facebooku (Školení: Jak na firemní Facebook prakticky) přišla řeč na to,  že existuje přímo inzerce na Facebooku, která umožňuje získávat fanoušky na Stránku přímo v zobrazeném inzerátu. Už nevím kdo se na to ptal ale říkal že to tam nenašel.

Sponsored Stories” nebo “Sponzorovaný příběh” se tomu řečí Facebooku říká a původně jsem si myslel, že to je omezené až od určitého počtu fanoušků, ale asi tomu tak není. Je asi pouze nutné se k tomu dostat správným postupem – takovým, který tu volbu zpřístupní. Občas to totiž (nevím proč) přes klasický přímý postup (přes www.facebook.com/ads/manage/adscreator/) není dostupné.

Výhoda takovéto reklamy je v tom, že je zobrazovaná přímo s “Like/Líbí” dané Stránky a ten kdo ji vidí se může stávat fanouškem ihned. Aniž by musel jít na Stránku a fanouškem se stát tam. Platíte samozřejmě za získané fanoušky – což může být výhoda i nevýhoda. Poměrně často se stává, že získáte hodně “náhodných” fanoušků. Takových co vlastně ani pořádně “nevědí” proč se stali fanoušky.

Mimochodem, mám pocit, že vzhled reklam v podobě “sponzorovaných příběhů” se mění – možnost kupovat si reklamu, kde se platí za získání fanouška, tu byla už dost dlouho. Až příchod “sponzorovaných příběhů” do toho vnesl (a vnáší) nějaké změny. Pravděpodobně i co se týká způsobů i místa zobrazování.

Jak to můžete pro svojí Stránku získat?

První možnost – Jděte na svoji Stránku. A vpravo dole uvidíte příklad inzerátu a tlačítko “Get More Likes” v češtině je tam napsáno “Try Sponsored Story“. To vás dostane do procesu vytváření reklamy a pak už je jenom nutné to správně zašktnout (a mělo by to být už přednastavené). V češtině tedy “Co chcete propagovat” nastavit na Stránku (první volba). A “Uživatelům se zobrazí” nastavit na “Příběhy o jejich přátelích, kterým se líbí stránka” (druhá volba).

Druhá možnost je klasicky přes “Advertise on Facebook“, tedy přes www.facebook.com/ads/manage/adscreator/ – začnete výběr Stránky, druhém kroku vyberete první volbu (Co chcete propagovat” nastavit na Stránku) a ve třetím kroku vyberete “Příběhy o jejich přátelích, kterým se líbí stránka” (druhá volba). Pak už budete pokračovat klasicky v nastavení dalších parametrů.