Infografika: Jak americké církve využívají sociální média

Bylo by zajímavé vědět, jak české církve využívají sociální média. Prozatím se to můžeme dozvědět alespoň o USA – v podobě infografiky od digitální agentury Buzzplant. A zjištění jsou tam docela zajímavá.

PS: Možná je tato infografika o kostelích nikoliv církvích . Bohužel “church” je stejně tak “kostel” jako “církev”. A nějak si nejsem jistý, jestli se ptali 250 církví. Nebo jestli se ptali 250 kostelů. Takže jsem původně použil právě ty kostely (nějak protože mi to číslo přišlo jako dost velké), po pár komentářích od lidí na FB/TW jsem se byl podívat, kolik církví mají v USA – vypadá to že desítky tisíc. Takže to asi bude nakonec spíše ty církve, ale pořád si jistý nejsem 🙂 Ale klidně to hoďte na mojí neznalost, hloupost či cokoliv tomu podobného.

DODATEK 19:00 – Autorů infografiky jsem se samozřejmě zeptal jak to je, před pár minutami dorazila odpověď a zní : “Yes, it means Local Christian Religious Organizations in America.  This is where individuals meet on a regular basis.“. Takže z toho plyne, ze dvou možných variant jsem si vybral tu špatnou a máslo na hlavě je tedy moje.