Google Handwrite, nový způsob jak “napsat” co chcete hledat

Vedle vyhledávání pomocí klávesnice, fotografováním či hlasem nově můžete na www.google.com (v mobilním telefonu) používat vyhledávání napsáním – prstem napíšete co chcete hledat přímo na displeji, bez použití klávesnice.

Pokud chcete Google Handwrite použít, musíte si na www.google.com vybrat Settings a tam Handwrite zapnout – pokud tam tuto volbu nemáte, bude nutné se přepnout na použití www.google.com v angličtině – při přepnutí na češtinu tam tato volba skutečně není.

Pak už stačí psát kdekoliv na displeji – můžete použití i ikonku pro Handwrite zobrazenou v dolní části stránky. Psát můžete celé slovo, stejně tak můžete psát jednotlivá písmena, budou se postupně objevovat ve vyhledávacím políčku. Jakkoliv v počeštěné verzi Google není volba k dispozici, rozpoznávání umí české znaky.

Při psaní funguje automatické dokončování, takže je určitým způsobem výhodnější psát postupně po písmenech. Pokud se vám povede napsat “špatné” písmeno, tak použijete “backspace” ve spodní části obrazovky. Stejně tak je možné využít mezerník zde umístěný. Google Handwrite je použitelné jak pro Android, tak pro iOS.

Pokud přemýšlíte nad tím, k čemu může něco takového být dobré, tak odpověď je jednoduchá – může se hodit v okamžiku, kdy se na klávesnici na displeji prostě netrefíte. Třeba za jízdy veřejnou dopravou.