Facebook (prý) v žádném případě vaše SMS nečte

Facebook zareagoval velm rychle na tvrzení britských novin The Sunday Times, že využil aplikaci na mobilních telefonech pro čtení uživatelských SMS (viz Facebook si četl (a možná ještě stále čte) vaše SMS). Jak uvádí například The Verge, Facebook podobné obvinění označuje za směšné.

Otázkou ale stále zůstává, na co tedy aplikace Facebooku pro Android potřebuje kompletní přístup k SMS – prostý pohled na Facebook for Android ukazuje, že Facebook má veškerá práva k práci se SMS, včetně odesílání SMS (konkrétně ODESÍLÁNÍ ZPRÁV SMS, ÚPRAVA ZPRÁV SMS A MMS, PŘÍJEM ZPRÁV SMS, ČTENÍ ZPRÁV SMS A MMS) – což samo o sobě je poněkud absurdní, protože klient Facebooku pro mobilní telefon nemá s vašimi SMS jakkoliv pracovat.

Facebook, podle The Verge, tvrdí, že přístup k SMS “prozatím  nepoužívá,” protože jde o přípravu na testování nové funkčnosti, na které společnost pracuje. Zde je vhodné připomenout, že Facebook si práva k SMS vyžádal vloni v červnu. The Verge uvádí doslovné vyjádření Facebooku v tomto znění :

The Sunday Times has done some creative conspiracy theorizing but the suggestion that we’re secretly reading people’s texts is ridiculous. Instead, the permission is clearly disclosed on the app page in the Android marketplace and is in anticipation of new features that enable users to integrate Facebook features with their texts. However, other than some very limited testing, we haven’t launched anything so we’re not using the permission. If we do, it will be obvious to users what’s happening. We’ll keep you posted on our progress.