Google Ripples – vizualizace sdílení na Google+

Mezi včerejšími novinkami na Google+ (viz Google+ nově i pro Google Apps uživatele a několik dalších novinek) najdete i Ripples, vizualizaci toho, jakým způsobem se šířil určitý příspěvek. Podívejte se na pár pěkných příkladů

Pokud budete chtít vidět Google Ripples v akci, české prostředí vám moc nepomůže. Češi se zdráhají sdílet, žádné solidní výsledky se tak moc  neobjevují. Pro prozkoumaní Ripples tak musíte jít na některé z nejvíce sdílených věcí na Google+.

Ripples ukazuje šíření příspěvku po Gooogle+ v podobě sdílení (vizualizace nijak neřeší +1 ani komentáře). Vývoj sdílení určitého příspěvku si navíc můžete přehrát (ti co poznali Google Wave si jistě vzpomenou na podobnou funkčnost) a sledovat tak vývoj. K dispozici je i jednoduchý časový diagram – lze na něm snadno vidět “životnost” příspěvku. A na konci stránky, pod grafem, najdete základní statistické informace – průměrnou délku “trasy”, kterou se příspěvek vydal, nejdelší trasu, počty sdílení za hodinu a nejvlivnější osoby. Právě poslední informace může být užitečná, pokud budete hledat důležité lidi. Zajímavý je ale i pohled na jazykové složení.

Ripples pochopitelně zobrazuje pouze veřejné sdílení – pokud někdo nesdílel veřejně, ve vizualizaci se toto neprojeví. Vizualizace je navíc omezena na 53 dní zpět. Ripples pro konkrétní příspěvek si zobrazíte pomocí View Ripples v menu příspěvku (pravý horní roh). Pokud tuto možnost nevidíte, znamená to, že se do “vašeho” Google+ prozatím nedostala.

Několik příkladů

Některé tipy z 10 Amazing Google+ Ripples to Check Out