Google+ nově i pro Google Apps uživatele a několik dalších novinek

Várka novinek na Google+, sociální sítí Google spuštěné na konci června – přichází podpora Google Apps účtů. S pomocí “What’s Hot” je možné získávat přehled o nejdiskutovanějších tématech, Google+ Ripples vizualizcuje cestu příspěvků po Google a pro zpracování fotografií je nově dostupný nástroj pro jejich úpravu

What’s Hot na Google+ je nová funkce, která umožňuje mít přehled o nejdiskutovanějších tématech, které se probírají na Google+ pro celém světě, tedy i mimo vytvořené osobní kruhy. Jde o nástroj, díky němuž mohou uživatelé najít obsah, který je právě v kursu.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=xcgCtYOkxhk&w=550&h=453]

Google+ Ripples je experimentální funkce, která graficky zobrazí, jak jsou veřejné příspěvky nebo komentáře sdíleny v rámci Google+. Vytvoří tedy jakousi mapu sdílení vybraného veřejného příspěvku, identifikuje nejaktivnější přispěvatele atd.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=_j0I1a_Aw4g&w=550&h=453]

Google+ Creative Kit přináší na Google+ nástroje, díky kterým mohou uživatelé upravovat své fotografie. Nástroj umožňuje vytvořit fotky s retro nádechem, zaostřit je, nebo k nim přidat text. Na konci října bude zpřístupněna také limitovaná edice halloweenských efektů.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=RipLoAUUDjc&w=550&h=453]

Čtvrtou novinkou je, že Google+ je nyní dostupný i pro uživatele  a klienty využívající Google Apps. Podrobnější informace získáte na oficiálním Google Enterprise Blogu.

Pokud chcete pro své Google Apps mít přístupný Google+, musí správce Apps povolit použití Google+ v nastavení (viz obrázek níže).

Upozornění – podpora Google Apps účtů pro G+ v mobilních klientech prozatím není – je potřeba nové verze (a v případě Apple je ve hře ještě schvalovací proces). Webová mobilní verze G+ pro mobily/tablety nicméně funguje správně.

Zdroj: Google+: Popular posts, eye-catching analytics, photo fun and…