Yahoo News zprovoznilo propojení na Facebook Timeline

Jak bude vypadat budoucí Facebook můžete vidět již nyní – Yahoo News – news.yahoo.com – zprovoznilo kompletní propojení na Facebook Timeline. Cokoliv na Yahoo News přečtete se automaticky objevuje ve vašem profilu na Facebooku. Bez možnosti volby.

Nemáte propojené Yahoo a Facebook, ale “můžete” to udělat

Pokud propojíte Yahoo News a Facebook, tak se připravte na zásadní změnu – konec Like/Líbí či Share/Sdílej. Cokoliv si (po propojení) na Yahoo News přečtete (stačí otevřít článek) se automaticky objeví ve vaší Facebook Timeline.

To na co upozorňuje Na novém Facebooku budete povinně sdílet všechno je zde vidět v praxi – procházíte si články na Yahoo News a v reálném čase (zpoždění je jenom několik sekund) se informace o navštíveném článku na Yahoo objevuje ve vaší Facebook Timeline.

Možnost volby? Žádná, kterýkoliv navštívený článek se objeví automaticky v Timeline – dřívější “nutnost” kliknout na Like/Líbí zmizela. Pokud nechcete aby se to dělo, máte samozřejmě možnost jak tomu zabránit – nepropojovat Yahoo News s Facebookem. Jakmile to ale uděláte, nemůžete si vybrat co vás opravdu zaujalo, co byste opravdu doporučili.

Nový Facebook s Timeline nabízí možnost volby – je ale černobílá. Buď nebudete Timeline (a její propojení) používat, nebo propojení aktivujete a vše co na daném webu uděláte tak bude proudit v reálném čase od vašeho profilu.

Záznamu toho co na Yahoo News čtete zabrání i odhlášení z Facebooku – nezabrání to ale tomu, že Facebook stejně bude vědět, že jste konkrétní články četli (viz Mýtus: Odhlášení z Facebooku znemožní aby mě šmíroval). Pouze ustane automatické zveřejňování ve vaší Timeline.