F8: Facebook bude kompletně jiný, přichází TIMELINE

Časová osa vaším životem, to je podle Facebooku to podstatné pro jeho budoucnost. Už ne statusy, ale profily uživatelů, které si můžete dlouhé hodiny přizpůsobovat. A hlavně doplňovat více informací o sobě. Jak to bude opravdu vypadat? Nikdo neví, Facebook opět představil jen screenshoty a Facebook Timeline dorazí až za několik týdnů

TIP: Jak získat nový Facebook? Zapněte si Facebook Timeline, nečekejte

TIP: Jak se zbavit aktivovaného nového Facebooku (Timeline)

Poměrně obtížně se odhaduje, jak nový Facebook bude fungovat – Timeline (časová linka) je představená v www.facebook.com/about/timeline a vypadá jako kompletně nová verze vašeho profilu. Což ale znamená, že není viditelné nic z toho, jak budete vidět informace od svých přátel – tuhle  část Facebooku navíc právě Facebook čerstvě kompletně změnil (viz Facebook se (opět) mění. Bude ještě více určovat co uvidíte).

Facebook Timeline vypadá jako designově podstatně líbivější možnost pro vytvoření “dobře vypadajícího” online profilu – pokud používáte Flipboard (nebo nějakou jinou podobnou “novinovou” aplikaci na iPadu) tak se asi neubráníte dojmu, že se Facebook ve stylu zobrazování informací více než inspiroval. Otázkou je, kolik času budete potřebovat k tomu, aby váš nový profil skutečně vypadal “dobře” – čím více ho budete potřebovat, tím lépe se ale Facebooku nový design vyplatí. Potřebuje ještě více zapojit uživatele. A potřebuje aby ne Facebooku trávili ještě více času.

Timeline vypadá dobře, to je jediné co o nové podobě profilů na Facebooku lze říci. Skládá se z základních informací o vás, vašich statusů poskytnutých v modernější vizuální podobě a ve spodní části pokračuje výstupem z aplikací, které si na svůj profil přidáte.