České a slovenské osobnosti na Google+, tipy na zajímavé lidi pro ty co začínají na Google+

Twitter a Google+ jsou sociální sítě umožňující snadno sledovat osobnosti světové i domácí. Nevyžadováním formálního oboustranného přátelství můžete naslouchat zajímavým lidem aniž byste jakkoliv narušovali jejich soukromí. Bude vám stačit pár desítek tipů do začátku?

Lidé z Google na Google+ aneb kde jinde najdete tolik vlivných lidí pohromadě?

Včera večer jsem poprosil “mé kruhy” o tipy na zajímavé lidi z českého (a slovenského) prostředí. Nechtěl jsem dát pouze “mé” tipy, ale dát možnost objevení dalších zajímavých lidí. Sešlo se několik desítek tipů – najdete mezi nimi jména známá i méně známá. Některé z nich možná znáte spíš “jmény” jejich webů – vidět je můžete v následujícím dlouhém přehledu. Je částečně utříděný, v desítkách tipů od desítek lidí z mých kruhů se některá jména často opakovala, vysloužila si tak umístění na začátku seznamu.

Všechno o Google+ najdete ve speciálu Google+ Tipy a Triky.

V tipech najdete “ajťáky”, fotografy, internetové i neinternetové, fotografy, publicisty a novináře. Pokud budete na Google+ začínat, máte možnost získat dobrý důvod tam být. S ohledem na vznik tipů jsem nakonec nechal kompletní přehled toho, co bylo “crowdsourcingem” navrženo.

Autora článku na Google+ najdete zde – Daniel Dočekal, na Twitteru na @MedvidekPU.