Na Google+ můžete fotografie v profilu využít stejně kreativně jako na Facebooku

Pamatujete nasazení nových profilů na Facebooku? Chvíli poté se objevily návody jak využít profilovou fotku s pěticí náhledů na fotky v záhlaví na různé kreativní konstrukce. Na Google+ můžete využít stejný princip.

Kompletní Google+ Tipy a Triky najdete v přehledném “speciálu”

Pro srovnání rozdílů mezi Google+ a Facebookem nejprve aktuální ukázka mého profilu na Facebooku – do pětice náhledu na fotografie v horní části je nahraná rozřezaná větší fotky – cedulka “POZOR NA PSA”, kterou jsem někdy loni vyfotil u Rokytky v Hrdlořezích. Použil jsem k tomu nějakou dostupnou aplikaci, protože se mi to nechtělo rozřezávat ručně.

Na Google+ můžete docílit téhož (viz následující screenshot) – pět pozic na fotografie v profilu (a samozřejmě i vlastní profilové foto) jsou samostatně nastavitelné, takže stačí připravit pětici fotografií, které si tam postupně nahrajete. Pokud budete rozřezávat fotku, tak se vám bude hodit, že “mezera” mezi fotografiemi je 13 bodů. A pokud dobře vidím, tak velikost je 125×125 bodů.

Jak nahrajete pět potřebných fotek? Přejdete na svůj profil, poté na About a vpravo nahoře je “Edit Profile”. Klikněte do oblasti pětice fotek, čímž aktivujete opravování této oblasti. Pokud už tam nějaké fotky máte, tak pomocí “Delete Photo” (objeví se ve střední části fotky po umístění kurzoru myši) můžete fotku odstranit – na prázdném místě je pak k dispozici nahrání nové fotky. Pak kliknete na OK a poté na Done editing.

Kompletní Google+ Tipy a Triky najdete v přehledném “speciálu”

UPOZORNĚNÍ – Pokud používáte AdBlock, tak pravděpodobně narazíte na problémy s blokací fotografií v záhlaví (a možná i lecčehos jiného). AdBlock můžete samozřejmě vypnout, ale postačí i přidat do filtrů povolení – “@@https://plus.google.com/$document” (díky Kate W)