Zynga spustila Empires & Allies

Osvědčený recept Zyngy s doplněnou hrou na vojáčky s pozemními i námořními bitvami. Empires & Allies v rekordně krátké době nabrala už skoro 10 milionů aktivních uživatelů.

Líbivá grafika, animace, propracovaný systém plnění úkolů, budování města, pěstování a vyrábění. Přidejte k tomu tvorbu armády a boje s nepřáteli, těmi počítačovými, ale i těmi ovládanými dalšími uživateli Facebooku. Vše samozřejmě patřičně návykové a žádající abyste do hry zapojili své přátele. Bez nich to sice jde, ale nepůjde to tak snadno ani tak rychle.

Zynga vzala osvědčená schémata ze všech předchozích her a přidala možnost hrát si na vojáky. Žádné sofistikované bitvy nečekejte. V principu jde o další z klasických vojensky orientovaných onlinovek – budujete armádu, k čemuž samozřejmě musíte budovat i nějaké to město, v něm mít obyvatele a vytvářet potřebné suroviny.

Zynga je stále jedničkou mezi firmami tvořícími sociální hry na Facebooku. Cityville hraje 90 milionů měsíčních aktivních hráčů a Zynga patří i druhá příčka – Farmville s 43 miliony. V první desítce aplikací na Facebooku najdete od Zyngy ještě Texas HoldEm Poker s 35 miliony.