Zabavené hazardní weby pokračují na nových doménách a Mozilla odmítá požadavek DHS na stažení add-onu

Poté co FBI zkonfiskovalo tři největší americké pokerové weby a jejich domény přesměrovalo na informaci o konfiskaci se provozovatelé “přestěhovali” na nové domény mimo USA. Zajímavé na dění okolo této aféry je, že americké DHS chce po Mozille aby odstranila add-on, který hráčům usnadňuje přístup na tyto weby.

Mozilla žádost komentuje v Homeland Security Request to Take Down MafiaaFire Add-on, kde odmítá add-on (MafiaaFire) stáhnout a zdůvodňuje to prostým faktem – nejde o požadavek soudu. DHS Mozilla odpověděla několika otázkami – ptá se zejména, zda MafiaaFire bylo soudem uznáno jako nelegální či protizákonné a jaké důvody má DHS ke svému požadavku. DHS Mozille neodpovědělo.

One of the fundamental issues here is under what conditions do intermediaries accede to government requests that have a censorship effect and which may threaten the open Internet. Others have commented on these practices already.  In this case, the underlying justification arises from content holders legitimate desire to combat piracy.  The problem stems from the use of these government powers in service of private content holders when it can have unintended and harmful consequences.  Longterm, the challenge is to find better mechanisms that provide both real due process and transparency without infringing up

Mozilla oprávněné upozorňuje na nebezpečí snah státu zasahovat do otevřeného Internetu a věnovat se cenzuře. Bez odpovídající mechanismů, které by byly založeny na spravedlivých procesech a transparentnosti.