Facebook konečně zasáhl proti spamujícímu a podvádějícímu Badoo

Pokud neznáte Badoo, tak se zkuste poučit o zásadní historii této „sociální sítě“ v Badoo pokračuje ve spamu a snaze získat nové uživatele a používá stále Facebook fotografie i přátele (pozor, článek již neexistuje, zmizel při stěhovní webu). Badoo je „sociální síť“ poněkud naruby – vznikla zakládáním falešných účtů (možná tam máte účet ani o tom nevíte) a masivním spamem využívajícím data získaná z Facebooku – mailem vás oslovovali „vaši přátele“ (falešné účty) a používány  byli profilové fotografie z Facebooku.

Nejblíže má Badoo k seznamce – zaplavené převážně „vdavekchtivými“ ruskými dívkami a spoustou dalších podivných aktivit. A od března Badoo výrazně rostlo jako Facebooková aplikace – samozřejmě, opět za pomoci klasických podvodných praktik, spamu a podvodů uživatelů. Facebooku trvalo prakticky dva měsíce, než zasáhl (viz Facebook Makes Badoo Change Its Viral Mechanics, Leading to a 75% Drop in DAU) – Badoo se tak ze zhruba 4 milionů denních aktivních uživatelů propadlo na 2 miliony.

Pokud máte na Badoo účet, tak byste měli vědět, že nejde o klasickou sociální síť a používané metody jsou drastické a na nějakou tu ochranu soukromí rozhodně nehledí – Facebook i přes řadu problémů s ochranou soukromí je v porovnání s Badoo zcela někde jinde.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s