Facebook konečně zasáhl proti spamujícímu a podvádějícímu Badoo

Pokud neznáte Badoo, tak se zkuste poučit o zásadní historii této “sociální sítě” v Badoo pokračuje ve spamu a snaze získat nové uživatele a používá stále Facebook fotografie i přátele (pozor, článek již neexistuje, zmizel při stěhovní webu). Badoo je “sociální síť” poněkud naruby – vznikla zakládáním falešných účtů (možná tam máte účet ani o tom nevíte) a masivním spamem využívajícím data získaná z Facebooku – mailem vás oslovovali “vaši přátele” (falešné účty) a používány  byli profilové fotografie z Facebooku.

Nejblíže má Badoo k seznamce – zaplavené převážně “vdavekchtivými” ruskými dívkami a spoustou dalších podivných aktivit. A od března Badoo výrazně rostlo jako Facebooková aplikace – samozřejmě, opět za pomoci klasických podvodných praktik, spamu a podvodů uživatelů. Facebooku trvalo prakticky dva měsíce, než zasáhl (viz Facebook Makes Badoo Change Its Viral Mechanics, Leading to a 75% Drop in DAU) – Badoo se tak ze zhruba 4 milionů denních aktivních uživatelů propadlo na 2 miliony.

Pokud máte na Badoo účet, tak byste měli vědět, že nejde o klasickou sociální síť a používané metody jsou drastické a na nějakou tu ochranu soukromí rozhodně nehledí – Facebook i přes řadu problémů s ochranou soukromí je v porovnání s Badoo zcela někde jinde.