Facebook žaluje FriendFinder, nelíbí se mu FaceBookOfSex.com

Podle textu žaloby (PDF rozhodně stojící za prostudování) zahrnuje FaceBookOfSex mnoho stejné funkčnosti jako Facebooku, profily s fotografiemi, osobní informace, možnost nahrávat a sdílet kontakty a živý chat. Jak uvádí PaidContent.org, je zde ale jeden zásadní rozdíl. “Na rozdíl od Facebooku, žalovaný umožňuje a podporuje nahrávání pornografického obsahu“.

FaceBookOfSex.com je provozován společnosti Various Inc. – tu FriendFinder koupil v roce 2007. Facebook se v žalobě dožaduje zrušení nebo převodu doménových jmen – FacebookOfSex jich má řadu, včetně mnoha mezinárodních (facebookofsex.cz mezi nimi prozatím není, takže je tu jasná příležitost pro někoho ze stovek českých doménových spekulantů).  Za každou takovouto doménu Facebook navíc žádá 100 tisíc dolarů náhrady škody a blíže neurčené odškodnění za represivní škody.

Facebook a FriendFinder jsou již delší dobu ve při ohledně funkčnosti Facebooku nazvané Friend Finder – je to právě FriendFinder, kdo se dožaduje toho, aby Facebook změnil název této služby.

Žaloba mí 200 stránek a obsahuje řadu příkladů obsahu z FaceBookOfSex. A také ukázku důkladné práce při odstraňování nevhodného obsahu na takto zahrnutých stránkách (hledejte od stránky 113 dále).