Forrester Research: Facebook se pro online prodej příliš nehodí

Facebook je pro online prodej minimálním zdrojem prodejů, upozorňuje Forrester Research v poslední studii. A varuje, že může trvat velmi dlouho, než se Facebook promění v nástroj rovný Google.

V průměru Facebook vytváří méně než 1% příjmů z  e-commerce pro prodejce s robustním podnikáním na webu,“ uvádí zpráva.

Forrester uvádí, že většina ze 102 dotazovaných online prodejců získává nové zákazníky hlavně skrz inzerci ve vyhledávání, affiliate programy, organické vyhledávání a e-mail. Pouze 7% z dotazovaných uvádí „přítomnost na sociálních sítích“ mezi trojicí největších zdrojů nových zákazníků.

Facebook se, podle studie, hodí více pro malé firmy spoléhající se na word-of-mouth, sociální hry a zboží, které je hodně závislé na doporučeních od přátel. Forrester varuje i před optimismem ohledně Facebook Credit – podle Forresterů jde o problematickou službu s problémy – hlavně v oblasti soukromí a obav z používání.

„Facebook není vyhledávač,“ říká Sucharita Mulpuru. „Kupující chodí na weby, kde mohou snadno najít co co hledají. Facebook je adresář a komunikační nástroj. Ve výsledku jde o místo, kde relativně málo kupujících navazuje vztahy se značkami.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s