Facebook (znovu) spouští Facebook Questions (Facebook Otázky)

Facebook Questions se mělo stát smrtelnou ranou pro Quora.com a další weby, které umožňují získávat odpovědi na otázky. První start se nepovedl a Facebook tak zkouší štěstí podruhé.  Podrobnější Návod k Facebook Otázky (Facebook Questions) najdete na Bradbury.cz


Příklad otázky a odpovědí


Na www.facebook.com/questions si můžete aktivovat Facebook Questions ve druhé verzi – ta je podstatně změněná proti původnímu záměru a ve skutečnosti jde o ankety – s pomocí Questions tak můžete položit určitou otázku a nabídnout možné odpovědi. Vaši přátelé pak mohou reagovat volbou některé z odpovědí nebo přidat odpověď vlastní.


Vkládání nové otázky


Upozornění – pokud vám zmíněná adresa nenabízí možnost aktivace, budete muset mít tradičně trpělivost. Facebook Questions prozatím nejsou ani přeložené do češtiny a už jenom samotný český název služby, tedy “Facebook Otázky”, působí zábavně krkolomně. Případně, zkuste jednoduchou věc – přepněte si Facebook do angličtiny – ověřeno, Questions tím získáte snadno, rychle a bez omezení.

Facebook Questions byly doposud dostupné pouze pro některé uživatele – klasicky pro Facebook je mohli využívat uživatelé v USA (a možná některých dalších částech světa). Do českého Facebooku se tak Questions dostávají až nyní, ve své nové podobě. Byť si budete stejně muset možná počkat, až na vás “dojde řada”.

Návod: Facebook Otázky (Facebook Questions) a
všechno co byste o nich měli vědět
na Bradbury.cz

Vytvořená Otázka se stává součástí vaší zdi a čistě teoreticky by měla být viditelná i pro vaše přátele – vypadá to ale, že podmínkou je, aby i oni měli Otázky (Questions) “aktivované”  – pokud je aktivované nemají, ve jejich Facebooku vidět není. Otázku uvidí pouze pokud si přímo otevřou vaši Zeď.

Jak můžete vidět na předchozím screenshotu, je součástí Otázky i “Ask Friends” (Zeptej se přátel) – touto cestou je možné otázku položit konkrétním lidem. I zde ale platí, že se Otázka této osobě neobjeví, pokud dotyčná osoba nemá Questions aktivované.