Část e-mailové databáze služby TripAdvisor ukradena

Pokud využíváte službu www.tripadvisor.com je možná právě vaše mailová adresa v rukou někoho cizího. Nedošlo k úniku hesel ani žádných dalších informací, ale miliony mailových adres nejspíš končí v databázích spammerů.

Bezpečnostní chyba na straně provozovatele služby TripAdvisor.com se stala cestou k získání “části” databáze e-mailových adres uživatelů, upozorňuje na to sám provozovatel služby. TripAdvisor má přitom v této databázi zhruba 20 milionů adres.

We sincerely apologise to our affected members for this inconvenience and are implementing additional security precautions to help prevent another incident in the future.

Vyjádření provozovatele naznačuje snahu vypátrat a postihnout neznámého útočníka. Otázkou samozřejmě zůstává, zda se jim vůbec kdy něco takového podaří.

Komentář: TripAdvisor někde udělal chybu, která ale může znamenat nepříjemnosti pro jejich uživatele. Spam je jedna možnost, cílený phishing (rhybaření) je věc druhá. Pokud používáte online služby a chcete si chránit svůj pracovní (či soukromý) mail, nezapomeňte na jednoduchou možnost si pro různé služby pořídit různé e-mailové adresy.

Ať už prostřednictvím freemailů nebo vlastnictvím vlastní domény a možnosti zakládat si libovolné poštovní schránky. Pokud potom dojde k úniku mailových adres (a v případě TripAdvisoru jde o miliony mailů), není nic složitého tuto specifickou adresu zrušit.