Mark Zuckerberg je padesátý druhý nejbohatší člověk planety

facebook-zuckerberg-open-graphV seznamu světových miliardářů se mění pozice. Bill Gates je sice stále na druhém místě – Mark Zuckerberg se posunul na příčku dvaapadesátou.

Mezi světovými miliardáři na známém žebříčku časopisu Forbes najdete značné množství osobností ze sféry informačních technologií. Bill Gates je aktuálně na druhém místě, Larry Ellison (Oracle) na místě pátém. Larry Page a Sergey Brinn (Google) obsazují dvacátou čtvrtou příčku. O malý kousek dál, na třicáté pozici je Jeff Bezos (Amazon). Michael Dell (Dell) je čtyřicátý čtvrtý, Steve Balmer (Microsoft) o dvě pozice níže. A Mark Zuckerberg (Facebook) je nově na 52 místě – s “ohodnocením” ve výši 13.5 miliardy dolarů.

V první stovce najdete ještě Paula Allena (Microsoft, 58). Mark Zuckerberg je navíc podle všeho druhým nejmladším miliardářem v žebříku – o první příčku ho připravil Dustin Moskovitz, mimochodem také jeden ze zakladatelů Facebooku. A postrádáte-li Steva Jobse (Apple), hledejte na pozici 136.

Aktuální přehled světových milionářů od Forbesu obsahuje přes 1 200 jmen. A sečteno a podtrženo jejich majetek přesahuje 4.5 bilionu dolarů.