BitTorrent používá více než 100 milionů lidí měsíčně

Sečtete-li počty uživatelů amerických internetových televizí (Netflix či Hulu), na BitTorrent si ani nesáhnou.

Systém pro “sdílení” souborů, peer-to-peer platforma, líheň nelegálního obsahu, terabajty a terabajty přenesených dat, systém nenáviděný hudebním i filmovým průmyslem. Služba, bez které by (podle odpůrců) nebylo tak snadné “pirátit” hudbu, filmy a programy. Na druhou stranu funkční služba a technologie, která je používaná i pro řadu striktně legálních účelů. A jak plyne z posledních statistik, používá jí přes 100 milionů lidí měsíčně. Asi nepřekvapí, že lidé na BitTorrentu nejvíce hledali filmy a porno a Avatar vede v žebříčku pirátsky stahovaných filmů.

Sečtené- Hulu s NetFlixem si stěží sáhne na polovinu tohoto čísla. iTunes či YouTube má pro změnu (alespoň v USA) uživatelů zhruba dvakrát tolik. Každý den je BitTorrent používán dvaceti miliony lidí a ti v průměru “stáhnou” 400 tisíc souborů.

Our vision is to build a complete technology ecosystem comprised of software, content and devices, designed to connect modern content creators with a massive digital audience. This milestone highlights the size of our user base and the power of our software,” říká Eric Klinker, CEO společnosti.

Mluví přitom hlavně o BitTorrentt Mainline a µTorrent software.