Počet přátel na sociálních sítích souvisí s velikostí části mozku

amygdalaNevěříte? Vědci prozkoumali 58 „vzorků“. A velikost části  mozku jménem amygdala má podle studie přímou souvislost se sociálními sítěmi.

Amygdala hraje hlavní roli ve formování a uchování paměťových stop spojených s emočními prožitky s emocionálním zabarvením. Významně ovlivňuje chování při strachu, radosti,“ píše se v učebnicích. A podle vědců je mezi velikostí amygdaly a tím jako společenský jedinec bude, existující souvislost.

A právě velikost amygdaly také souvisí s velikostí a komplexností sociální sítě, kterou si lidé vytvářejí.  Jediný „drobný“ problém na celé studii může být ten, že prozkoumala 58 lidí. A jak se případně vyrovná s těmi, co mají na Twitteru miliony sledujících a na Facebooku stovky tisíc fanoušků? Je jejich amygdala něčím výjimečná? Nebo jde prostě jenom výjimky potvrzující pravidlo?

Možná je ale poněkud odvážné z uvedené studie vyvozovat cokoliv ve vztahu k počítačovým  sociálním sítím. A studie může mít pravdu v tom, čeho se opravdu týká, tedy emocí, společenských schopností a budování společenských vazeb. Nikoliv nutně „přátel v sociálních sítích“.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s