Bank of America koupila stovky “Sucks” and “Blows” domén

439 Ways to Hate Bank of America přináší seznam čtyř stovek “hanlivých” domén, které si Bank of America zaregistrovala. Pokud se ptáte proč to BofA dělá, tak v marné snaze zabránit jejich využíti.

Čtyři stovky domén jsou ve tvaru JménoPříjmeníSucks.com a JménoPříjmeníBlows.com (například BrianMoynihanBlows.com a BrianTMoynihanSucks.net, Bank of America Wants You to Know Its Executives Don’t Suck) – jména a příjmení patří většinou k vedení banky.  Jenom jméno předsedy (Charlse O. Holliday Jr.) najdete v nejméně 21 případech.

WSJ uvádí, že je běžné, že společnosti utratí stovky tisíc dolarů ručně za registrace domén, které slouží pouze k “obraně” značky. V těch praktičtějších případech jde o registrace překlepových forem domén, které bývají často zneužívány pro phishing (rhybaření). V těch zbytečných a nepraktických příkladech jde o případy podobné tomuto – Bank Of America nemůže nikdy zabránit vytvoření dalších variant domén, které lze použit k “útokům” na “pověst” banky. A soudě podle http://bankofamericasucks.com/, BofA už stejně zaspala dobu.

Výstižný komentář pod jedním z citovaných článků to říká poměrně jasně.

This clearly represents intellectual bankruptcy of the senior management at BoA. Instead of restructuring the bank and realigning the internal verticals, Bank is wasting precious money in capping the criticism by public.

Bank of America před necelými dvěma týdny zablokovala platby po WikiLeaks po vzoru několika dalších amerických bank. Připojila se tak k “honu na čarodějnice”, který nemá (prozatím) žádný zákonný podklad. Jak ale New York Times v Banks and WikiLeaks upozorňuje, banky si mohou vybírat, komu budou své služby poskytovat. Ale skutečnost, že blokuje (stále) legální platby pro  někoho, kdo je jejím klientem, je problematické.

A Julian Assange před několika dny prohlásil, že WikiLeaks se chystá k “megaúniku” o velké bance. A také, že má dostatek informací aby přiměl šéfy této velké banky k rezignaci.